Hoppa till sidans innehåll
Skip Navigation Links
SM 2018
Anmälan
Allt om SM i Karlstad
Program
Kontakt
Seedningar
Lottning
Lag per klass
Lag per klubb
Deltagarlista per klubb
Spelarguider
Ungdomsklasserna
Beställ matchinfo
Resultat
Klubb- och Medaljliga
Skip Navigation Links
SM 2017Expand SM 2017
Skip Navigation Links
SM 2016Expand SM 2016
Skip Navigation Links
SM 2015Expand SM 2015
Skip Navigation Links
SM 2014Expand SM 2014
Skip Navigation Links
SM 2013Expand SM 2013
Skip Navigation Links
SM 2012Expand SM 2012
Skip Navigation Links
SM 2011Expand SM 2011
Skip Navigation Links
SM 2010Expand SM 2010
Skip Navigation Links
SM 2009Expand SM 2009
Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Logga in

Program Boule-SM 2018

Söndag 15 juli:

Kl. 09:00 Mixed trippel Junior, Öppen, V55 och V65. Spel fram till semifinal för samtliga klasser.

Måndag 16 juli:

Kl. 09.00 Mixed dubbel Minior, Yngre junior, Junior, Öppen, V55 och V65. Spel tom 8-del för Öppen, V55 och V65. 8-del med finalspelare i Mixed trippel startar senast 15.30. Kan det ej ske spelas 8-del tisdag 08.30. Minior, Yngre junior och Junior spelar fram till semifinal.

Kl. 16.00 Mixed trippel Semifinal Junior.

Kl. 18.00 Mixed trippel Semifinal Öppen, V55 och V65.

Kl. 20.00 Mixed trippel Final Junior, Öppen, V55 och V65.

Tisdag 17 juli:

Kl. 08.30 Mixed dubbel Reservtid 8-del Öppen, V55 och V65.

Kl. 09.00 Singel Minior, Yngre junior och Junior.

Kl. 10.00 Mixed dubbel Kvartsfinal för Öppen, V55 och V65.

Kl. 12.45 Singel Dam och V65.

Kl. 15.15 Singel Öppen och V55.

Kl. 16.00 Mixed dubbel Semifinal Yngre junior och Junior.

Kl. 18.00 Mixed dubbel Semifinaler för Öppen, V55 och V65.

Kl. 20.00 Mixed dubbel Final Yngre junior, Junior, Öppen, V55 och V65.

Onsdag 18 juli:

Kl. 09.00 Singel Fortsättning med utjämningsmatcher.

Kl. 10.15 Singel fortsättning för de som inte ska spela utjämningsmatcher.

Kl. 16.00 Singel Semifinal Yngre junior och Junior.

Kl. 18.00 Singel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och V55 och V65.

Kl. 20.00 Singel Final för Yngre junior, Junior, Dam, Öppen, V55 och V65.

Torsdag 19 juli:

Kl. 09.00 Trippel Start samtliga klasser. Spel tom 8-del för Dam, Öppen, V55 och V65.

Kl. 16.00 Skytte V55, Kvalskjutning och finaler.

Fredag 20 juli:

Kl. 09.00 Trippel Kvartsfinal för Dam, Öppen, V55 och V65.

Kl. 13.00 Dubbel Start samtliga klasser. Spel t.o.m. utjämningsmatcher för Dam, Öppen, V55 och V65. Spel t.o.m. 8-del för Yngre junior och Junior.
Utjämningsmatch med finalspelare Trippel startar senast 16.00. Kan det ej ske spelas matchen lördag 8.30.

Kl. 16.00 Trippel Semifinal Yngre junior och Junior.

Kl. 18.00 Trippel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65.

Kl. 20.00 Trippel Final för Yngre junior, Junior, Dam, Öppen, V55 och V65.

Lördagen 21 juli:

Kl. 08.30 Dubbel Reservtid utjämningsmatcher.

Kl. 09.00 Dubbel Fortsätter för Dam, Öppen, V55 och V65 t.o.m. final och prisutdelning.

Kl. 09.00 Dubbel Kvartsfinal för Minior, Yngre junior och Junior.

Kl. 16.00 Dubbel Semifinal Yngre junior och Junior.

Kl. 18.00 Dubbel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65.

Kl. 20.00 Dubbel Final för Yngre junior, Junior, Dam, Öppen, V55 och V65.