Hoppa till sidans innehåll
Skip Navigation Links
SM 2017
Nyheter
Inbjudan
Program
Anmälan
Logi
Destinationsinfo
Kontakt
Seedningar
Lottning
Lag per klass
Lag per klubb
Deltagarlista per klubb
Spelarguider
Ungdomsklasserna
Beställ matchinfo
Resultat
Klubb- och Medaljliga
Skip Navigation Links
SM 2016Expand SM 2016
Skip Navigation Links
SM 2015Expand SM 2015
Skip Navigation Links
SM 2014Expand SM 2014
Skip Navigation Links
SM 2013Expand SM 2013
Skip Navigation Links
SM 2012Expand SM 2012
Skip Navigation Links
SM 2011Expand SM 2011
Skip Navigation Links
SM 2010Expand SM 2010
Skip Navigation Links
SM 2009Expand SM 2009
Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Logga in

Program för SM 2015


Lördagen 11 juli
10.00  
SM-kansliet öppnar i Botaniska trädgården.
14.00 - 20.00
Föreningar kan hämta sina klubbpåsar.

 

Söndag 12 juli
09.00
Mixed trippel Junior, Öppen, V55 och V65. Spel t.o.m. semifinal för Öppen, V55 och V65. Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning.

 

Måndag 13 juli
09.00
Mixed dubbel Minior, Yngre junior, Junior, Öppen, V55 och V65. Spel tom 8-del för Öppen, V55 och V65. Minior, Yngre junior och Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning.

(8-del med finalspelare i Mixed Trippel startar senast 18.30. Kan det ej ske spelas 8-del tisdag 08.30)
19.00
Invigning
20.30
Mixed trippel Finalspel för Öppen, V55 och V65 följt av gemensam prisutdelning.

 

Tisdag 14 juli
08.30
Mixed dubbel Reservtid 8-del Öppen, V55 och V65.
09.00
Singel Start Minior, Yngre junior och Junior.
10.00
Mixed dubbel Kvartsfinal för Öppen, V55 och V65.

12.45 Singel Start Dam och V65.
15.15
Singel Start Öppen och V55.
16.00
Singel Semifinaler Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.
18.00
Mixed dubbel Semifinaler för Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Onsdagen 15 juli
09.00
Singel Fortsättning med utjämningsmatcher.
10.00
Skytte Junior, kvalificerade skyttar kvalskjuter enligt separat schema.
10.15
Singel Fortsättning för de som inte ska spela utjämningsmatcher.
13.00
Buss avgår från Botaniska trädgården för de som har fribiljetter till Eckerö Linjen.
14.00
Skytte V55, kvalificerade skyttar kvalskjuter enligt separat schema.
16.00
Skytte Junior, semifinaler följt av final och prisutdelning.
18.00
Singel Semifinaler för Dam, Öppen, V55 och V65  följt av final och V55 och V65.
21.00
Buss ankommer till Botaniska trädgården från Eckerö Linjen.

 

Torsdag 16 juli
09.00
Trippel Samtliga klasser. Spel tom 8-del för Dam, Öppen, V55 och V65.
16.00
Trippel Semifinaler Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.
20.00
Skytte V55, semifinaler följt av final och prisutdelning.

 

Fredag 17 juli
09.00
Trippel Kvartsfinal för Dam, Öppen, V55 och V65.
13.00
Dubbel Samtliga klasser. Spel t.o.m. utjämningsmatcher för Dam, Öppen, V55 och V65. Spel t.o.m. 8-del för Minior, Yngre junior och Junior.

(Utjämningsmatch med finalspelare Trippel startar senast 16.00. Kan det ej ske spelas matchen lördag 8.30.)
18.00
Trippel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning.

 

Lördagen 18 juli
08.30
Dubbel Reservtid utjämningsmatcher.
09.00
Dubbel Fortsätter för Dam, Öppen, V55 och V65 t.o.m. final och prisutdelning.
09.00
Dubbel Kvartsfinal för Minior, Yngre junior och Junior.
11.00
Dubbel Semifinaler för Minior, Yngre junior och Junior.
13.00
Dubbel Final för Minior, Yngre junior och Junior följt av gemensam prisutdelning.