Hoppa till sidans innehåll
Skip Navigation Links
SM 2016
Nyheter
Inbjudan
Program
Anmälan
Logi
Destinationsinfo
Kontakt
Seedningar
Lottning
Lag per klass
Lag per klubb
Deltagarlista per klubb
Spelarguider
Ungdomsklasserna
Beställ matchinfo
Resultat
Klubb- och Medaljliga
Skip Navigation Links
SM 2015Expand SM 2015
Skip Navigation Links
SM 2014Expand SM 2014
Skip Navigation Links
SM 2013Expand SM 2013
Skip Navigation Links
SM 2012Expand SM 2012
Skip Navigation Links
SM 2011Expand SM 2011
Skip Navigation Links
SM 2010Expand SM 2010
Skip Navigation Links
SM 2009Expand SM 2009
Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Logga in

Program för SM 2016


Lördag 16 juli:

Kl. 10.00 Dubbeltävling för spelare med licens i Sverige eller Danmark.

Kl. 14.00 – 20.00 kan föreningar hämta sina klubbpåsar.

 

Söndag 17 juli:

Kl. 09.00 Invigning Boule-SM 2016 på Ribersborg.

Kl. 09:30 Mixed trippel Junior, Öppen, V55 och V65. Spel t.o.m. semifinal för Öppen, V55 och V65. Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning. 

 

Måndag 18 juli:

Kl. 09.00 Mixed dubbel Minior, Yngre junior, Junior, Öppen, V55 och V65. Spel tom 8-del för Öppen, V55 och V65. 8-del med finalspelare i Mixed trippel startar senast 18.30. Kan det ej ske spelas 8-del tisdag 08.30.
Minior, Yngre junior och Junior genomför spel t.o.m. final och därefter prisutdelning.

Kl. 20.30 Mixed trippel Finalspel för Öppen, V55 och V65 följt av gemensam prisutdelning. 

 

Tisdag 19 juli:

Kl. 08.30 Mixed dubbel Reservtid 8-del Öppen, V55 och V65.

Kl. 09.00 Singel Minior, Yngre junior och Junior.

Kl. 10.00 Mixed dubbel Kvartsfinal för Öppen, V55 och V65. 

Kl. 12.45 Singel Dam och V65.

Kl. 15.15 Singel Öppen och V55.

Kl. 16.00 Singel Semifinal Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.

Kl. 18.00 Mixed dubbel Semifinaler för Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning. 

 

Onsdag 20 juli:

Kl. 09.00 Singel Fortsättning med utjämningsmatcher.

Kl. 10.00 Skytte Junior, kvalificerade skyttar kvalskjuter enligt separat schema.

Kl. 10.15 Singel fortsättning för de som inte ska spela utjämningsmatcher.

Kl. 14.00 Skytte V55, kvalificerade skyttar kvalskjuter enligt separat schema.

Kl. 16.00 Skytte Junior, semifinal följt av final och prisutdelning.

Kl. 18.00 Singel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och V55 och V65. 

 

Torsdag 21 juli:

Kl. 09.00 Trippel Start samtliga klasser. Spel tom 8-del för Dam, Öppen, V55 och V65.
Kl. 16.00 Trippel Semifinal Minior, Yngre junior och Junior följt av final och gemensam prisutdelning.

Kl. 20.00 Skytte V55, semifinal följt av final och prisutdelning. 

 

Fredag 22 juli:

Kl. 09.00 Trippel Kvartsfinal för Dam, Öppen, V55 och V65.
Kl. 13.00 Dubbel Start samtliga klasser. Spel t.o.m. utjämningsmatcher för Dam, Öppen, V55 och V65. Spel t.o.m. 8-del för Minior, Yngre junior och Junior. Utjämningsmatch med finalspelare Trippel startar senast 16.00. Kan det ej ske spelas matchen lördag 8.30.

Kl. 18.00 Trippel Semifinal för Dam, Öppen, V55 och V65 följt av final och gemensam prisutdelning. 

 

Lördagen 23 juli:

Kl. 08.30 Dubbel Reservtid utjämningsmatcher.

Kl. 09.00 Dubbel Fortsätter för Dam, Öppen, V55 och V65 t.o.m. final och prisutdelning.

Kl. 09.00 Dubbel Kvartsfinal för Minior, Yngre junior och Junior.

Kl. 11.00 Dubbel Semifinal för Minior, Yngre junior och Junior.

Kl. 13.00 Dubbel Final för Minior, Yngre junior och Junior följt av gemensam prisutdelning.