SM 2019
Slutspelsplaceringar

Öppen Mixed Trippel -- V55 Mixed Trippel -- V65 Mixed Trippel -- Öppen Mixed Dubbel -- V55 Mixed Dubbel -- V65 Mixed Dubbel -- Öppen Singel -- Dam Singel -- V55 Singel -- V65 Singel -- Öppen Trippel -- Dam Trippel -- V55 Trippel -- V65 Trippel -- Öppen Dubbel -- Dam Dubbel -- V55 Dubbel -- V65 Dubbel -- Junior Mixed Trippel -- Junior Mixed Dubbel -- Yngre Junior Mixed -- Minior Mixed -- Junior Singel -- Yngre Junior Singel -- Minior Singel -- Junior Trippel -- Yngre Junior Trippel -- Minior Trippel -- Junior Dubbel -- Yngre Junior Dubbel -- Minior Dubbel --

Öppen Mixed Trippel
1:a Joachim Andersson, Jessica Johansson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Ronny Blom, Therese Broberg, Chai Kedeskog, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Frida Brage, Leo Brood Björk, Fride Olsén, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Emil Nilsson, Annette Rudin, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Krister Lindberg, Calle Strandberg, Annelie Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/4: Viktor Johansson, Melinda Oscarsson, Saga Wahlberg, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/4: Anders Csapó, Camilla Csapó Olsson, Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/4: Ivar Liljegren, Andreas Petersson, Thea Åkerblom, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Noon Geffenblad, Henrik Hugosson, Sara Lindelöf, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Annelie Behring, Mikael Gustafsson, Bengt -Jonas Sjögren, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/8: Linda Bengtsson, Patric Larsson, Thomas Wiede, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Jörgen Andersson, Eric Jonsson, Helene Palovaara Di Tella, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/8: Signe Holgersson, Carljohan Möller, Pontus Tengström, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Eva Carlsson, Mikael Larsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Jonas Jacobsen, Anders Larsson, Marie Nordh, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Lotta Larsson, Lucas Rudin, Martin Skärbäck, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Harko Verhagen, Rasmus Wirström, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/16: Jimmy Bysell, Caroline Canel, Hannes Hervieu, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/16: Tomas Finné, Kenan Lindberg, Carina Nilsson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/16: Fredrik Bisenius, Annelie Ehrenros, Marie Ervid, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Linn Callderyd, Ansaree Chaimoon, Daniel Larsen, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Joakim Berge, Anette Falk, Stefan Falk, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Johan Björling, Martin Dahl, Mari Milton, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Eleonora Hirverud, Fredrik Hirverud, Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Sebastian Kallionpää, Pauli Mäkitalo, Helene Sundkvist, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Gunnar Fors, Linus Larsson, Fanny Lindbäck, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/16: Lotta Broman, Zoran Caric, Anders Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Håkan Adolfsson, Susanne Adolfsson, Malin Kallbro, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Jaime Higa, Charlie Thunberg, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Toni Blomdahl, Anna Lagerkvist, Torsten Lagerkvist, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Oskar Augustsson, Malin Johansson, Oliver Qvarnström, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Stefan Giza, Davy Johansson, Tove Orrbeck, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Jannica Nilsson, Nicklas Nyström, Anders Persson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Annika Bergström, Magnus Bergström, Dennis Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Ann Callderyd, Cecilia Holm, Ralf Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Maria Björk Zaar, Pontus Björk Zaar, Emelie Olsen, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Åsa Jonsson, Harri Kolehmainen, Ulf Söderström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Jakob Bodin-Wahlström, Sandra Ekström, Jesper Skult, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Susanne Knopp, Joakim Trogen, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Tommy Gustafsson, Anette Rehnborg, Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Håkan Jonsson, Helene Rosenholm, Mattias Sjödin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Pontus Ericsson, Robin Hallerström, Petra Karlsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Anette Westerlund, Hans von Eggers, Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Jonas Mårtensson, Carina Sutt, Herman Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Birgitta Nordfors, Mari Nordfors, Anders Ståhl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Peter Ivarsson, Conny Plantin, Yvonne Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Camilla Dufvenfelt, Dennis Duvenfelt, Fredrik Holmqvist, BOULERO SSK, BRO
1/32: Daniel Gillan, Therese Månsson, Kjell Pettersson, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Sten Alstander, Ulrika Alstander, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Bengt Björkman, Daniel Tingvall, Susann Wahlberg, BOULERO SSK, BRO
1/32: William Silfverberg, Simon Åkesson, Yvonne Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Stefan Almblad, Suzanne Almblad, Ctefan Brochmann, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Mikael Hallendorf, Åsa Hallendorf, Patrik Pfeiffer, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Christina Fallsten, Patrik Fallsten, Emma Lundin, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ

V55 Mixed Trippel
1:a Göran Ekroth, Kent Jakobsson, Ene Johansson, BOO SPORT KLUBB, BOO
2:a Pär Lundin, Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
3:a Yngve Evaldsson, Gun Heidenreich, Werner Heidenreich, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Hans Karlsson, Lars-Åke Kulinder, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/4: Lennart Claesson, Ingela Hermansson, Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/4: Kerstin Andersson, Thomas Callderyd, Hannu Kolehmainen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/4: Lars Lundgren, Leif Lundin, Helene Nordenfelt, BOULERO SSK, BRO
1/4: Jan Bjerkland, Katarina Bjerkland, Anders Holmberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/8: Sören Forss, Gun-Britt Jansson, Lennart Johansson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/8: Jim Borg, Christer Gylfe, Diana Lind Borg, UDDEVALLA SK, USK
1/8: Ulf Pettersson, Eva Rooth, Göran Sandell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Anita Dahlerus, Leif Malmberg, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Clary Christiansson, Bosse Gustafsson, Rolf Olsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/8: Stigbjörn Hellman, Stefan Landell, Annette Wallin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Bertil Adlivankin, Helene Blomqvist, Lotta Wiberg, BOULERO SSK, BRO
1/8: Mikael Andersson, Kenneth Tengström, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
1/16: Gunilla Ahlbin, Kjell Ahlbin, Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Inger Bäck, Tommy Bäck, Åse Höiås-Fälth, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Ossian Lindholm, Anne-Marie Olsson, Lennart Roos, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Peter Gutenmark, Gunnel Lilieqvist, Ola Westblad, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/16: Yvonne Gustafsson, Mats Jonsson, Hans Lagerqvist, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/16: Rolf Gedeborg, Sten-Eric Lindquist, Siv Vedung, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Eva Bolve, Ulf Bolve, Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Ole Jansson, Lars Nordin, Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Carina Hellqvist, Ulf Petersson, Johan Wessman, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Lage Hedin, Marianne Henriksson, Carina Mård, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Björn Claesson, Eva Claesson, Elie Saba, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Sven Duvdahl, Bill Jakobsson, Karin Morän, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Hans Brandin, Lee Ekström, Catharina Wiberg, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Bo Feiff, Dennis Månsson, Lisbeth Månsson, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/16: Eva Borgö, Jan Borgö, Thomas Mets, GRIPSHOLMS BOULE SÄLLSKAP, GRI
1/16: Tommy Michanek, Åsa Öster, Mats Nilsson, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/32: Bernt Andersson, Mikael Elander, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Anders Sundqvist, Kent Wetterhus, Randi Wetterhus, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/32: Ove Holm, Anders Setting, Gunilla Winberg, Kosta Bouleklubb, KOB
1/32: Jean-Francois Antier, Anders Blixt, Agneta Ljungberg Bengtsson, MPK LA BOULE D OR, LBO

V65 Mixed Trippel
1:a Anders Benderix, Kenneth Hallberg, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
2:a Jonny Patron, Anita Rasmusson, Lennart Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Jan-Olof Caspersson, Mona Larsson, Kjell Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
3:a Bengt Börjesson, Gertrud Börjesson, Marie Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/4: Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, Mats Peterson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/4: Irene Blidberg, Georg Lidén, Siv Wärnbring, CLUB ISTANBOULE, IST
1/4: Gebbe Björkman, Inger Björling, Ann Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Tommy Hahn, Jan-Anders Hägg, Eva Lundquist, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/8: Thomas Gustavsson, Dorothy Johansson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/8: Thomas Bokö, Marie-Louise Wikström, Tonie Wikström, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/8: Lillemor Fridlund, Lars Heurlin, Gunilla Jonsson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/8: Carl-Erik Joon, Ingvar Kusgård, Kristina Kusgård, LEKSANDS BOULEKLUBB, LEK
1/8: Douglas Adolfsson, Christer Gunnarsson, Sally Martinsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Oscar Bergman, Kenneth Liljedahl, Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/8: Claes Bergh, Anita Claesson, Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Lena Eriksson, Lars-Erik Pettersson-Mellberg, Håkan Warnebo, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Ann-Kristin Rosén, Inga Britt Åberg, Tommy Åberg, TRÖDJE IDROTTSKLUBB, TDJ
1/16: Ingvar Eriksson, Maud Eriksson, Anita Jansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Liselott Berndtsson, Richard Hirsch, Håkan Johnsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Jan Berg, Ulf Karlsson, Modesta Patron-Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Bo Ekberg, Seppo Luoma, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Ann-Britt Carlsson, Leif Carlsson, Lennart Johansson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Sten-Åke Bergström, Lena Gustavson, Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Sören Eriksson, Yvonne Lindqvist, Lars Nilsson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/16: Lars-Gunnar Medin, Leif Pettersson, Gun-Britt Söderlund, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Bo Jakobsson, Maj-Britt Jakobsson, Karl-Erik B Johansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Barbro Larsson, Göran Larsson, Jan Lehtonen, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/16: Kenneth Bengtsson, Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Anders Strand, Christer Swenson, Linnea Swenson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Inga-Lisa Corell- Sällberg, Ann-Lis Svensson, Stefan Svensson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Britt-Marie Gudmundsson, Jan-Erik Karlsson, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Lennart Andersson, Gunilla Ribbert, Birgitta Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Hans Lenhult, MariAnne Lenhult, Arne Teljer, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/32: Marion Andersson, Sonja Hansen, Lasse Ståhl, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Inge Andersson, Göran Nyström, Pia Quist, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Göte Andersson, Sten Björklund, Solveig Löfgren, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Birgitta Olofsson, Fredrik Pontén, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Eva Larsson, Jan Petschler, Kerstin Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Gunnel Eriksson, Kjell Karlsson, Håkan Skoog, KLOTSKALLARNA, KLO
1/32: Bertil Andréasson, Karin Andréasson, Peter Blom, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Marita Efraimsson, Berith Petersson, Stig Petersson, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/32: Margareta Lind, Margareta Lindén, Bertil Pettersson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, Harry Öqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Anett Martinsson, Anders Nyström, Åse Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Carl-Olov Land, Christina Landh, Göran Lindholm, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/32: Stig-Olof Sällberg, Claes Wedholm, Inger Wedholm, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Arne Efraimsson, Allan Hermburg, Kerstin Svahn, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/32: Anders Almquist, Maija Almquist, Olle Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/32: Rolf Bonäs, Lena Stenbeck, Nils Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Bengt Christensson, Lena Christensson, Christer Sjögran, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/32: Bengt-Arne Nelson, Marianne Nelson, May-Britt Peterson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/32: Kalle Nielsen, Gösta Persson, Birgitta Wennerberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Thomas Albinsson, Jan Arvidsson, Karin Granevik, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/32: Birgitta Boholm, Tommy Boholm, Arne Pettersson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Elisabeth Johansson, Gunnar Järnving, Ulla Lundström, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/32: Birgitta Järlestam, Jan-Erik Järlestam, Edvin Korzonek, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Birgit Johansson, Göthe Johansson, Per Nordström, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Sune Carlsson, Sören Lindh, Anita Wennberg, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/32: Björn Alvin, Lill Alvin, Roland Nilsson, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS

Öppen Mixed Dubbel
1:a Calle Strandberg, Annelie Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
2:a Emmeli Rudin, Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Viktor Johansson, Saga Wahlberg, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
3:a Sandra Ekström, Jesper Skult, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/4: Daniel Gillan, Therese Månsson, BK SITTING BOULE, SIT
1/4: Sandra Holmqvist, Ivar Liljegren, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/4: Frida von Eggers Patron, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Noon Geffenblad, Henrik Hugosson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Albin Plantin, Annie Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Camilla Dufvenfelt, Dennis Duvenfelt, BOULERO SSK, BRO
1/8: Roger Söder, Maria Wallman, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Robert Beijmo, Jennie Hällström, MARIA PÉTANQUE CLUB, MAR
1/8: Anders Blixt, Nina Roth, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Eva Carlsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Patric Larsson, Marie Nordh, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Håkan Hallberg, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Linda Bengtsson, William Silfverberg, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Joakim Berge, Ansaree Chaimoon, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Caroline Canel, Robin Johansson, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/16: Jennie Göransson, Thomas Johansson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/16: Kristofer Hirverud, Ann Nilsson, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Christel Klingelhöfer, Linus Magnusson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/16: Pierre Geerhold, Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Adam Nilsson, Malin Sares, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Daniel Tingvall, Susann Wahlberg, BOULERO SSK, BRO
1/16: Frida Brage, Leo Brood Björk, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Anna-Karin Gräffelt, Lasse Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Carin Andersson Hervieu, Dan Backne, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Fredrik Holmqvist, Helene Nordenfelt, BOULERO SSK, BRO
1/16: Pontus Ericsson, Petra Karlsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Carina Ellvin, Christer Sköldebo, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Krister Lindberg, Tanja Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/32: Maria Bergström, Mats Wahlström, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/32: Christina Fallsten, Patrik Fallsten, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Toni Blomdahl, Helene Widing, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Conny Johansson, Susanne Johansson-Laagen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Simon Åkesson, Yvonne Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Birgitta Nordfors, Anders Ståhl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Petter Svensson, Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/32: Fredrik Bisenius, Marie Ervid, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Kaisa Andersson, Nisse Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Jimmy Bysell, Emma Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Felicia Björling, Anton Goldéus, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Mikael Larsson, Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Jannica Nilsson, Nicklas Nyström, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Lisbeth Ekman, Pontus Ekman, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Renate Olsson, Johannes Thuresson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Henrik Roolf, Annelie Sundqvist Roolf, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/32: Lotta Larsson, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Ronny Blom, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Oskar Augustsson, Malin Johansson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Kerstin Hjelm, Magnus Wedel, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Sara Jonasson, Oliver Qvarnström, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Håkan Adolfsson, Susanne Adolfsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/32: Eleonora Hirverud, Owe Karlsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Peter Ivarsson, Yvonne Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Jessica Karlsson, Björn Meijer, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Tobias Axelsson, Annjeanette Strömberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Dick Olsson, Berit Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Elin Gustafsson, Hannes Hervieu, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Majlis Israelsson, Staffan Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Conny Plantin, Diana Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Stefan Giza, Tove Orrbeck, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Carina Stenborg, Lars Stenborg, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/64: Fredrik Kjellman, Sara Thor, ONLY ONES PETANQUESÄLLSKAP, ONE
1/64: Sten Alstander, Ulrika Alstander, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/64: Jerry Ekman, Åsa Lindberg, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJÀ VU, TIB
1/64: Annsofi Wellbring, Benjamin Wellbring Friberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Annette Rudin, Erik Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Anna Thelaus, Patrik Thelaus, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/64: Joakim Trogen, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/64: Niklas Holmström, Melinda Oscarsson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/64: Anette Westerlund, Hans von Eggers, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Mikael Elander, Cissi Karlsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/64: Anna Isaksson, Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/64: Kerstin Andersson, Robin Hallerström, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/64: Camilla Csapó Olsson, Andreas Petersson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/64: Marie Brandén, Kenneth Runeborg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/64: Eva Karlsson, Jonny Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/64: Tommy Michanek, Napadsorn Pakkaeng, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/64: Stefan Almblad, Suzanne Almblad, D. E. LA BOULE, DEB
1/64: Dan Edman, Marina Edman, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/64: Mikael Hallendorf, Åsa Hallendorf, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/64: Ulrika Gonzalez Hedqvist, Magnus Johansson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Anja Franck, Ulf Stenberg, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/64: Cecilia Holm, Daniel Larsen, LINDOME BOULE KLUBB, LID

V55 Mixed Dubbel
1:a Gabriella Karp, Mats Lindgren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
2:a Roger Andersson, Bettan Jonsson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
3:a Åse Höiås-Fälth, Claes Lundgren, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
3:a Inger Bäck, Tommy Bäck, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/4: Jan Bjerkland, Katarina Bjerkland, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/4: Susanne Lindblad, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Lars-Åke Kulinder, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/4: Håkan Eriksson, Monica Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Per-Erik Holst, Helen Rosberg, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/8: Göran Ekroth, Ene Johansson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Anita Karlsson, Bengt Karlsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Kenneth Tengström, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
1/8: Bengt Pihl, Anita Sidhagen, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Bernardo Espejo, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/8: Kjell Mattsson, Lena Säberg, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Pauli Mäkitalo, Pia Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Ulf Pettersson, Eva Rooth, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Sten Ek, Hannele Kangas, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Leif Mollberg, Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Gun Heidenreich, Werner Heidenreich, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Pia Tonelid, Kjell Vretinger, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/16: Anders Månsson, Lena Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Lars Nordin, Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Iréne Fransson, Göran Sandell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Per-Olof Larsson, Siv Larsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Maria Bernström, Magnus Lembke, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Lars Nilsson, Birgitta Rasmusson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Bernt Andersson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Gunnar Öster, Åsa Öster, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/16: Lotta Geffenblad, Klas Hedengren, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Inger Björling, Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Helene Blomqvist, Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO
1/32: Lars Gustafsson, Carina Svahn, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Silva Grinbergs, Jan Hongell, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Lena Larsson, Håkan Lundin, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Carina Johansson, Arne Kemvall, BOULERO SSK, BRO
1/32: Clary Christiansson, Rolf Olsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/32: Cecilia Andersson, Bjarne Axelsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/32: Bertil Adlivankin, Lotta Wiberg, BOULERO SSK, BRO
1/32: Marianne Tjärnlund, Ola Westblad, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/32: Jim Borg, Diana Lind Borg, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Per-Olov Augustsson, Susanne Augustsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Ove Holm, Gunilla Winberg, Kosta Bouleklubb, KOB
1/32: Anne-Marie Olsson, Lennart Roos, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Anneli Gladén, Bengt-Olov Gladén, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Christer Jansson, Eva Larsson, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Tomas Backlund, Bodil Tjäderkvist, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Kenneth Bengtsson, Agneta Ljungberg Bengtsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Anneli Nilsson, Jan Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Else-Marie Hafström, Stig Hafström, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/32: Jan Hansson, Lena Jönsson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL

V65 Mixed Dubbel
1:a Gebbe Björkman, Ann Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
2:a Rolf Bonäs, Lena Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
3:a Marianne Blixt, Johan Nordlander, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
3:a Jonny Patron, Anita Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Eva Durell, Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/4: Lena Hjalmarsson, Walter Mörk, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/4: Harry Hugosson, Birgitta Nordh, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Bengt Berglund, Christina Berglund, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Dorothy Johansson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/8: Björn Alvin, Lill Alvin, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/8: Jan-Olof Olsson, Ulla Olsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Dennis Månsson, Lisbeth Månsson, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/8: Jan-Olof Caspersson, Mona Larsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/8: Birgitta Abrahamsson, Leif Abrahamsson, Södertälje Boule Klubb, SÖD
1/8: Berth Lindelöf, Kersti Lindelöf, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/16: Iwona Eriksson, Leif Eriksson, BOULERO SSK, BRO
1/16: Hans Lenhult, MariAnne Lenhult, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/16: Leopold Böttcher, Christiane Negrelli, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/16: Ann-Margreth Karlsson, Åke Nilsson, ROSENHOLMS BOULEFÖRENING, ROS
1/16: Annette Eriksson, Bo Lindman, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/16: Oscar Bergman, Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/16: Björn Jansson, Gunilla Lennartsson, NÄS IF BOULE, NÄS
1/16: Britt-Marie Gudmundsson, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Allan Hermburg, Kerstin Svahn, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/16: Gun-Britt Åhman, Jan Åhman, STEEL BOULEFÖRENING SANDVIKEN, STL
1/16: Inga-Lisa Corell- Sällberg, Stig-Olof Sällberg, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Björn Andersson, Britt Andersson, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/16: Inga Lindström, Lars Lindström, KLOTSKALLARNA, KLO
1/16: Ola Bergkvist, Marianne Henriksson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Gunnar Wåhlberg, Lotta Wåhlberg, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/16: Kenneth Hallberg, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Christer Gylfe, Monica Gylfe, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Rune Broman, Sonja Broman, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Ann-Kristin Rosén, Tommy Åberg, TRÖDJE IDROTTSKLUBB, TDJ
1/32: Bengt-Arne Nelson, Marianne Nelson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/32: Seppo Luoma, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Inga-Britta Carlsson, Jan-Olof Carlsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Jan Berg, Modesta Patron-Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Torbjörn Blomberg, Britt Rosén, NÄS IF BOULE, NÄS
1/32: Jan Petschler, Kerstin Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Birgitta Blad, Sune Blad, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/32: Göte Hagberg, Margareta Hagberg, LEKSANDS BOULEKLUBB, LEK
1/32: Lee Ekström, Catharina Wiberg, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Flemming Hansen, Sonja Hansen, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Yvonne Lindblom, Lars-Åke Malmberg, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Anna-Stina Björnarås, Sonny Björnarås, BOULEKLUBBEN ZEFYR KUNGSBACKA, ZEF
1/32: Bengt Abrahamsson, Marita Westlund, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Lars E Karlsson, Berit Lindberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Gunhild Carlén, Göran Carlén, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/32: Marion Andersson, Gert Wulff, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Lennart Andersson, Gunilla Ribbert, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Birgitta Olofsson, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Laila Kindberg, Jan-Erik Nilsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/32: Thomas Albinsson, Karin Granevik, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/32: Anett Martinsson, Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Ing-Britt Nilsson, Sten-Erik Nilsson, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/32: Inga Stenbrink, Olle Wiberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Benny Roth, Eva Roth, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Inger Nygren, Mats Peterson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Bo Eriksson, Britt-Marie Karlsson, WESTERVIKS BOULESÄLLSKAP, WES
1/32: Berith Petersson, Stig Petersson, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/32: Anders Neroth, Birgitta Neroth, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/64: Sune Carlsson, Birgitta Dahlgren, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/64: Arne Trobäck, Lisbeth Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/64: Bengt Carlsson, Lillemor Carlsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Aune Henriksson, Björn Henriksson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Eddie Segerström, Yvonne Segerström, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/64: May-Britt Andersson, Karl-Gunnar Josefsson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/64: Gert Ahrnot, Ingela Ahrnot, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/64: Edith Grönoset, Tomas Lorenz, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/64: Ann-Lis Svensson, Stefan Svensson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Carl-Olof Eriksson, Lena Eriksson, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/64: Jan-Erik Forsström, Allis Wedberg, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/64: Per Ekemark, Birgitta Vestling, BOULEKLUBBEN LILLA LE, LLE
1/64: Jan-Erik Wennerbert, Marianne Wennerbert, ISTRUMS SKIDKLUBB, ISK
1/64: Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Elsie Krantz, Risto Ström, FENGERSFORS IK, FIK
1/64: Eva Borgö, Jan Borgö, GRIPSHOLMS BOULE SÄLLSKAP, GRI
1/64: Carina Jansson, Kent Jansson, BLIDÖ IF, BIF
1/64: Margareta Lindén, Gösta Persson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Anita Jansson, Karl-Erik B Johansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Margareta Hydén, Roland Hydén, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Reijo Hallikainen, Tuula Hallikainen, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/64: Jan Arvidsson, Ulla Lundström, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/64: Lars-Inge Lundgren, Birgitta Wikby Lundgren, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/64: Assar Lindqvist, Barbro Lindqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Angela Johansson, Nils Olov Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Gun-Britt Lindgren, Hans Lindgren, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/64: Annette Lindgren, Gert Lindgren, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/64: Håkan Eriksson, Anna-Lena Öjdahl, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/64: Kalle Nielsen, Birgitta Wennerberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Bengt-Göran Svantesson, Inga Svantesson, ISTRUMS SKIDKLUBB, ISK
1/64: Björn Gjörwell, Yvonne Gjörwell, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/64: Agneta Ahnlund, Per Ahnlund, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Rolf Blomberg, Lisbeth Roos, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/64: Ulla Gustavsson, Lars Pettersson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/64: Robert Petersohn, Inger Tyfting, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Kjell Petersen, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/64: Lena Eriksson, Håkan Warnebo, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Christer Gunnarsson, Sally Martinsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Lennart Ljungkvist, Britt-Marie Zedig, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Lena Gustavson, Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Nils Knutsson, Sonja Knutsson, BOULE VON PLATEN, BVP
1/64: Eva Bengtsson, Göran Carsten, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Ingegerd Sjöberg, Lars Sjöberg, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Britt-Ingrid Liljedahl, Sverker Liljedahl, TROSA BOULESÄLLSKAP, TRO
1/64: Gun Landell, Stefan Landell, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Eva-Britt Wallin, Thomas Wallin, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/64: Christer Borgström, Barbro Hellström, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/64: Bengt Börjesson, Gertrud Börjesson, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Gun Eriksson, Sören Eriksson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/64: Bernt Gustavsson, Marianne Gustavsson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/64: Thomas Persson, May-Britt Peterson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Bertil Andréasson, Karin Andréasson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Barbro Thorzén, Åke Thorzén, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Stefan Månsson, Evalena Niklasson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS

Öppen Singel
1:a Jessica Johansson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Jimmy Löf, MPK LA BOULE D OR, LBO
3:a William Silfverberg, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
3:a Leo Brood Björk, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Daniel Gillan, BK SITTING BOULE, SIT
1/4: Mikael Gustafsson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/4: Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/4: Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Kenan Lindberg, HALMSTAD PETANK, HPK
1/8: Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Anders Csapó, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Linus Larsson, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/8: Joachim Andersson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Calle Strandberg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/8: Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Eric Jonsson, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Anders Gerestrand, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/16: Davy Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: John Hedengren, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Niklas Grimstedt, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/16: Roger Gerdvall, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Robin Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Tomas Finné, HALMSTAD PETANK, HPK
1/16: Patric Larsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Johannes Thuresson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/16: Ronny Blom, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Stefan Falk, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Henrik Fajerson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Stewe Eklund, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Thomas Wiede, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Mikael Bartoft, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Lotta Larsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Arne Vettergren, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Jesper Skult, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Ivar Liljegren, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Edvard Eriksson, ÖDENÄS IDROTTSFÖRENING, ÖDE
1/32: Andreas Jakobsson, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Curt Lund, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Staffan Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Nilserik Larsson, ESKILSTUNA BOULE PETANQUE SÄLLSKAP, EBP
1/32: Sebastian Kallionpää, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Håkan Westling, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/32: Sten Alstander, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Marcus Rundqvist, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Anton Goldéus, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Johannes Boström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Tove Orrbeck, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Martin Skärbäck, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Carljohan Möller, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Charlie Thunberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Stefan Giza, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Håkan Hallberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Jonny Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Jonas Jacobsen, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Daniel Larsen, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Robin Hallerström, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Robert Beijmo, MARIA PÉTANQUE CLUB, MAR
1/32: Mourad Ahmed Allam, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Jakob Järpenmyr, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Kent Larsson, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Fredrik Holmqvist, BOULERO SSK, BRO
1/32: Daniel Conte, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Kristofer Hirverud, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/64: Peter Burlin, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Pontus Ericsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/64: Daniel Tingvall, BOULERO SSK, BRO
1/64: Dennis Svensson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/64: Roger Söder, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/64: Leif Karlsson, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Magnus Bergström, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Simon Jakobsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/64: Göran Röön, BK SITTING BOULE, SIT
1/64: Magnus Wedel, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/64: Nicklas Nyström, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Magnus Johansson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Andreas Petersson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/64: Thomas Johansson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/64: Olle Larsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Fredrik Hirverud, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/64: Fride Olsén, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Stefan Aderby, HALMSTAD PETANK, HPK
1/64: Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/64: Claes Nilsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Fredrik Arvidsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/64: Bengt Björkman, BOULERO SSK, BRO
1/64: Jakob Stubbendorff, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Kenneth Runeborg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/64: Emil Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Joakim Berge, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/64: Dennis Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Carl Bromell, NOBEL PETANQUE, NOB
1/64: Marcus Fredriksson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Mats Larsson, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/64: Peter Ivarsson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/64: Johan Nilsson, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/64: Tomas Sjöberg, ESKILSTUNA BOULE PETANQUE SÄLLSKAP, EBP
1/64: Kilian Druml, MARIA PÉTANQUE CLUB, MAR

Dam Singel
1:a Malin Sares, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Rebecka Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
3:a Noon Geffenblad, LINDOME BOULE KLUBB, LID
3:a Linda Näslund, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/4: Amanda Larsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Annelie Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/4: Anita Dahlerus, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Suzanne Almblad, D. E. LA BOULE, DEB
1/8: Eva Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/8: Therese Broberg, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Lava Franck, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/8: Jenny Jönsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/8: Linn Callderyd, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Evelina Lans, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/8: Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Monica Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Annika Arvidsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Emma Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/16: Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Maria Bergström, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/16: Maria Kindberg, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/16: Birgitta Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Lotta Broman, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Anja Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Birgitta Nordfors, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Jannica Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Frida Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Eva Carlsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Jennie Göransson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Carina Mård, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Åsa Öster, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/32: Susanne Adolfsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/32: Britt Färdig Lindahl, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/32: Birgitta Olofsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Lena Hansen, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Ingvor Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Cecilia Holm, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Tanja Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/32: Ann-Charlott Bengtsson, ESLÖVS PETANK, ESL
1/32: Melinda Oscarsson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/32: Helene Blomqvist, BOULERO SSK, BRO
1/32: Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Berit Andersson, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Anna-Karin Gräffelt, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/32: Majlis Israelsson, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Lindali Andersson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/32: Maggan Mikaelsson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/32: Camilla Csapó Olsson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Monika Lapington, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Margareta Lind, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Siv Vedung, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Åsa Lindberg, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJÀ VU, TIB
1/32: Susann Wahlberg, BOULERO SSK, BRO
1/32: Carina Ellvin, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Åsa Jonsson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Anita Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Sandra Appeltoft, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Kajsa Eklund, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Christel Klingelhöfer, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/64: Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/64: Marie Nordh, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/64: Malin Kallbro, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/64: Isabelle Darmanin, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Maria Bernström, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/64: Ansaree Chaimoon, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/64: Signe Holgersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/64: Malin Rännar, BS NORDBOULEN, NOR
1/64: Anita Karlsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/64: Lena Christensson, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Kerstin Johansson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/64: Gun-Britt Jansson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Caroline Canel, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/64: Eva Bengtsson, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Gabriella Berndtsson, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/64: Åse Höiås-Fälth, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/64: Annelie Ehrenros, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/64: Helene Widing, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG

V55 Singel
1:a Janne Johansson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
2:a Ove Lindeberg, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Pauli Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Kent Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Lagge Oldensjö, FAGERSJÖ PS, FPS
1/4: Lars Hesse, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/4: Håkan Jonsson, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/8: Conny Johansson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/8: Lars Cato, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/8: Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/8: Jörgen Andersson, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/8: Ulf Hjelm, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/8: Stefan Almblad, D. E. LA BOULE, DEB
1/8: Rikard Klang, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Per-Olof Larsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Jörgen Jensen, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Jean-Pierre Dignac, SUMPAN BOULEKLUBB, SUM
1/16: Anders Blixt, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Ulf Bolve, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Hans Andersson, ÖREBRO BOULESÄLLSKAP, ÖRE
1/16: Klas Hedengren, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Leif Lundin, BOULERO SSK, BRO
1/16: Jan Åsberg, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Bernardo Espejo, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Hans Karlsson, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/16: Kjell Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Mikael Elander, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Jerry Ekman, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJÀ VU, TIB
1/16: Thomas Mets, GRIPSHOLMS BOULE SÄLLSKAP, GRI
1/16: Roger Lundmark, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Ctefan Brochmann, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Ulf Westerberg, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Pelle Wieveg, BOULERO SSK, BRO
1/32: Sylve Lerberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Bertil Adlivankin, BOULERO SSK, BRO
1/32: Eva-Karin Ingelstedt, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Håkan Lundin, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Dag Hervieu, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Göran Ekroth, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Pär Lundin, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Hasse Ekström, BOULERO SSK, BRO
1/32: Claus-Göran Sjöholm, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Richard Drotte, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Leif Malmberg, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Ulf Söderström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Hannu Kolehmainen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Roger Andersson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Ari Laukkanen, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Jan Hansson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Ulf Stenberg, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Staffan Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Elie Saba, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Stefan Andersson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Bill Jakobsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Jaime Higa, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Dan Johansson, SUMPAN BOULEKLUBB, SUM
1/32: Håkan Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Ossian Lindholm, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Christer Jansson, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Ilkka Hokkanen, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Bo Feiff, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/32: Dennis Duvenfelt, BOULERO SSK, BRO
1/64: Jan Westerberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Thorbjörn Hanson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/64: Anders Larsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/64: Hans Brandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Kent Wilhelmsson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Anders Lindberg, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Magnus Stibe, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/64: Mats Gelin, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/64: Bengt Pihl, BOULE VON PLATEN, BVP
1/64: Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO

V65 Singel
1:a Benny Martinsson, IF BODENS PETANQUE , BOD
2:a Kjell Karlsson, KLOTSKALLARNA, KLO
3:a Gebbe Björkman, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Bengt Berglund, FAGERSJÖ PS, FPS
1/4: Leif Eriksson, BOULERO SSK, BRO
1/4: Sally Martinsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/4: Kjell Mattsson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Kjell Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/8: Lars-Erik Pettersson-Mellberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/8: Åke Norin, BILL OCH BOULE, BOB
1/8: Carl-Axel Karlsson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Ove Olsson, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/8: Mats Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Tomas Holmin, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/8: Stig Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/8: Lars Brovall, FÖRENINGEN FALU BOULE, FFB
1/16: Kenneth Carlsson, ONLY ONES PETANQUESÄLLSKAP, ONE
1/16: Tage Axelsson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/16: Lena Hjalmarsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Karl-Erik B Johansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Göte Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/16: Lennart Johansson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Hocine Guettou, VÄSTERÅS BOULEKLUBB, VBK
1/16: Lars-Åke Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Torbjörn Blomberg, NÄS IF BOULE, NÄS
1/16: Jan Nilsson, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/16: Lars Nilsson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/16: Roger Johansson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/16: Christer Gunnarsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Sten-Åke Bergström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Ulla Sondell, NIPSTADENS BOULEKLUBB, NIP
1/16: Hilbert Björkdahl, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Reijo Hallikainen, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Stefan Månsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Jan-Olof Carlsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Gunnar Wåhlberg, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/32: Ingemar Johansson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Bengt Carlsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/32: Johan Hullberg, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/32: Jan Borgö, GRIPSHOLMS BOULE SÄLLSKAP, GRI
1/32: Lena Gustavson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Ulf Karlsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Christer Fundin, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Gert Wulff, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Birgitta Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Curt Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Björn Fränding, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Ingalill Halvarsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Stefan Landell, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Björn Jansson, NÄS IF BOULE, NÄS
1/32: Kenneth Hallberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Ola Bergkvist, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Seppo Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Eddie Segerström, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/32: Jan-Erik Forsström, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/32: Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Kenneth Liljedahl, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/32: Jan-Olof Caspersson, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: John Strindevall, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Christer Sääf, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Sven Edlund, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Arne Forslund, NIPSTADENS BOULEKLUBB, NIP
1/32: Håkan Warnebo, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Rolf Holmgren, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Göran Sandell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/64: Arne Teljer, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/64: Bo Ekberg, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Arne Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Jan Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Sven Karlsson, Mönsterås Boule Club, MÖN
1/64: Lena Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Jan-Erik Vinblad, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/64: Christer Pihl, VÄRNAMO BOULEKLUBB, VÄR
1/64: Roger Abrahamsson, SLOTTSSKOGENS PETANQUE CLUB, SLO
1/64: Bengt Stark, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Kjell Edsand, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Berth Lindelöf, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Ola Stenbrink, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/64: Bertil Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/64: Walter Mörk, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/64: Risto Ström, FENGERSFORS IK, FIK
1/64: Sören Eriksson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/64: Kenneth Johansson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Christer Gylfe, UDDEVALLA SK, USK
1/64: Terje Nordborg, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/64: Inger Petersson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/64: Per-Olov Augustsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Hans Lenhult, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/64: Bertil Lindqvist, SSK KRYL-BOULEARNA, KRY
1/64: Edith Grönoset, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/64: Bertil Jansson, Rimbo Bouleförening, RBF
1/64: Björn Gjörwell, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/64: Rolf Lindqvist, Mönsterås Boule Club, MÖN
1/64: Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Bengt Abrahamsson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Kent Jansson, BLIDÖ IF, BIF
1/64: Lars Falk, NOBEL PETANQUE, NOB
1/64: Marita Westlund, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Marie Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Christer Pettersson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/64: Per Olof Fransson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/64: Per-Erik Holst, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Thomas Gustavsson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Thomas Albinsson, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/64: Lars Lilieqvist, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Assar Nyström, BS NORDBOULEN, NOR
1/64: Ronnie Andersson, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/64: Olle Nordström, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Björn Biskop, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/64: Lennart Malm, GÖTEBORGS BS KULING, GBK
1/64: Jan-Anders Westman, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/64: Lennart Ljungkvist, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Christer Sjögran, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Kjell Vretinger, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/64: Nils Olov Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Arne Bosma, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/64: Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Birgitta Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Bengt Malmberg, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Oscar Bergman, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/64: Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Jan-Erik Wennerbert, ISTRUMS SKIDKLUBB, ISK
1/64: Lars-Erik Norman, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/64: Bertil Andréasson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Lars Ringdahl, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/128: Monica Lind, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/128: Rolf Wahman, BK SITTING BOULE, SIT
1/128: Lennart Andersson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/128: Arne Svensson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/128: Romano Percat, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/128: Bengt Näsholm, NIPSTADENS BOULEKLUBB, NIP
1/128: Gunhild Carlén, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/128: Tommy Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/128: Affe Karlsson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/128: Bernt Andersson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/128: Mona Larsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/128: Lars Öberg, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/128: Klaus Gucia, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/128: Anders Strand, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/128: Kalle Nielsen, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/128: Lars Gustafsson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/128: Bengt Orsmalm, UDDEVALLA SK, USK
1/128: Lennart Kihlman, UDDEVALLA SK, USK
1/128: Stefan Wikner, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/128: Lee Ekström, FAGERSJÖ PS, FPS
1/128: Björn Alvin, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/128: Tonie Wikström, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/128: Carl-Olof Eriksson, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/128: Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/128: Eva Durell, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/128: Thomas Wallin, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/128: Jan-Anders Hägg, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/128: Jan Morell, GÖTASTRÖMS BOULEKLUBB, GÖT
1/128: Claes Wedholm, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/128: Lars-Gunnar Medin, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/128: Lennart Johansson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/128: Birgitta Wildsjö, LEKSANDS BOULEKLUBB, LEK

Öppen Trippel
1:a Joachim Andersson, Patric Larsson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Sten Alstander, Sebastian Kallionpää, Pauli Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Jonas Jacobsen, William Silfverberg, Simon Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
3:a Leo Brood Björk, Daniel Conte, Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Mikael Larsson, Jimmy Löf, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/4: Dan Edman, Roger Karlsson, Linus Magnusson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/4: Stefan Giza, Henrik Hugosson, Daniel Larsen, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Joakim Berge, Stefan Falk, Davy Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Oskar Augustsson, Adam Nilsson, Emil Nilsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/8: Jimmy Bysell, Robin Johansson, Jesper Skult, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/8: Jörgen Andersson, Krister Lindberg, Calle Strandberg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/8: Mikael Gustafsson, Tom Hansen, Jörgen Lungberg, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/8: Anders Csapó, Andreas Petersson, Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Kristofer Hirverud, Andreas Jakobsson, Herman Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/8: Sören Stenberg, Joakim Trogen, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/8: Stefan Andersson, Magnus Johansson, Jonas Sjökvist, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Larry Berthelsen, Johan Karlsson, Mikael Karlsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Mikael Bartoft, Pierre Geerhold, Lasse Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Anders Jonsson, Patrick Massimi, Stephane Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Håkan Hallberg, Henri von Eggers Patron, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Erik Erlandsson, Sandra Holmqvist, Fredrik Rimne, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Ronny Lillelund, Tomas Ruudh, Jakob Stubbendorff, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Mats Gelin, Niklas Grimstedt, Henry Steffensen, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/16: Edvard Eriksson, Thomas Eriksson, Jack Jansson Carlsson, ÖDENÄS IDROTTSFÖRENING, ÖDE
1/16: Håkan Jonsson, Helene Rosenholm, Mattias Sjödin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/16: Roger Andersson, Ronny Blom, Ivar Liljegren, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Niklas Milemark, Wiktor Stockåker, Ulf Westerberg, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Dan Backne, Mats Hamberg, Mathias Lönngren, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Lotta Larsson, Martin Skärbäck, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Edward Karp, Staffan Karp, Mats Lindström, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Pontus Ericsson, Karl-Magnus Karlsson, Nisse Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Majlis Israelsson, Mikael Rännar, Magnus Sandberg, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Dick Olsson, Berit Sjöberg, Lars-Åke Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Eino Heikkinen, Conny Johansson, Ulf Wallman, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Dennis Eriksson, Mikael Persson, Henrik Ågren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Peter Burlin, Jakob Järpenmyr, Rasmus Kling, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Marcus Fredriksson, Robert Lindström, Daniel Rosenlund, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Annika Karlsson, Anne-Marie Olsson, Owe Karlsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Daniel Gillan, Therese Månsson, Göran Röön, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Simon Jakobsson, Jörgen Strende, Tony Jakobsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Jakob Grahm, Robin Hallerström, Jonathan Kull Johansson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Anette Björklund, Jonny Björklund, Fredrik Kjellman, ONLY ONES PETANQUESÄLLSKAP, ONE
1/32: Håkan Bergström, Patrik Thelaus, Mats Wahlström, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/32: Stefan Almblad, Suzanne Almblad, Ctefan Brochmann, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Tommy Andersson, Stefan Kulinder, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Zoran Caric, Anders Johansson, Robin Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Pontus Björk Zaar, Nicklas Nyström, Anders Persson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Johan Björling, Martin Dahl, Anton Goldéus, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Carl Bromell, Henrik Fajerson, Marcus Jönsson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Gunnar Fors, Linus Larsson, Mats Larsson, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/32: Jonas Mårtensson, Johan Nilsson, Simpe Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Anders Hartwich, Pascal Patron, Sebastian Patron, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON

Dam Trippel
1:a Helene Palovaara Di Tella, Annelie Westin, Tanja Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
2:a Ansaree Chaimoon, Signe Holgersson, Cecilia Holm, LINDOME BOULE KLUBB, LID
3:a Cissi Karlsson, Jessica Karlsson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Monica Eriksson, Gabriella Karp, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Solveig Axelsson, Maja Lindholm, Birgitta Skagius, D. E. LA BOULE, DEB
1/4: Frida Brage, Malin Johansson, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Åsa Hallendorf, Anita Karlsson, Anneli Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/4: Kerstin Hjelm, Marie Nordh, Maria Wallman, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Maria Björk Zaar, Emelie Olsen, Helen Rosberg, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/8: Eva Carlsson, Anette Ramm-Ericson, Nina Roth, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Carin Andersson Hervieu, Silva Grinbergs, Margareta Hydén, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist, Helene Widing, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Emma Bergström, Rebecka Bergström, Caroline Canel, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/8: Anita Dahlerus, Hannele Kangas, Susanne Lindblad, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Ulrika Alstander, Helene Sundkvist, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Annika Bergström, Gudrun Gisladottir, Cecilia Ågren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Maria Bergström, Gabriella Berndtsson, Anna Thelaus, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/16: Lotta Broman, Anita Claesson, Dorothy Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Anna-Karin Gräffelt, Cattis Gustafsson, Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Susanne Johansson-Laagen, Jenny Jönsson, Elisabeth Mildh Pedersen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Annika Arvidsson, Birgitta Massimi, Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: May-Britt Andersson, Åse Höiås-Fälth, Anna-Maria Karlsson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Annelie Ehrenros, Carina Ellvin, Marie Ervid, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Carina Sutt, Birgitta Thorell, Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Emeli Hamberg, Jenny Hamberg, Pia Terestchenko, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Ann Callderyd, Sara Lindelöf, Anette Falk, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Berit Ermanno, Ingvor Gustafsson, Birgit Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Birgitta Nordfors, Mari Nordfors, Maria Pedersen, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Carina Lagerlöf, Christina Wallman, Cecilia Vesterlund, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Linn Callderyd, Noon Geffenblad, Tove Orrbeck, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Margareta Lilja, Ann Nilsson, Carina Stenborg, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Kaisa Andersson, Kerstin Andersson, Madelaine Wallman, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX

V55 Trippel
1:a Thomas Callderyd, Janne Johansson, Hannu Kolehmainen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
2:a Bill Jakobsson, Gert Olsson, Håkan Paaske, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Jörgen Andersson, Bengt Gustafsson, Hans Lagerqvist, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
3:a Björn Claesson, Sten Ek, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Håkan Berg, Yngve Evaldsson, Jonny Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Lena Hansen, Roger Holm, Hans Karlsson, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/4: Sven Duvdahl, Jaime Higa, Anders Strand, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Mats Andersson, Kenneth Marell, Janne Vejdegren, BOULERO SSK, BRO
1/8: Pär Lundin, Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Jean-Francois Antier, Anders Blixt, Leif Jönsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Bernt Bankemo, Anders Månsson, Kent Ohlsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/8: Ulf Andersson, Tommy Michanek, Magnus Östergren, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/8: Richard Drotte, Sylve Lerberg, Liselott Lundin, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/8: Lisa Köhalmi, Bertil Rosenkvist, Magnus Rydén, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/8: Sven-Olof Carlsson, Bernardo Espejo, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/8: Bo Feiff, Dennis Månsson, Jan-Erik Vinblad, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/16: Bertil Adlivankin, Dennis Duvenfelt, Pelle Wieveg, BOULERO SSK, BRO
1/16: Bernt Andersson, Mikael Elander, Torsten Lagerkvist, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Hans Brandin, Lee Ekström, Sven Sandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Eva Bolve, Ulf Bolve, Håkan Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Ewa Hahn Karp, Kjell Karp, Curt Renkonen, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Jan Hongell, Kent Jakobsson, Stefan Lydeborn, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Joachim Eriksson, Hasse Hagberg, Bertil Härstedt, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/16: Lasse Isaksson, Arne Kemvall, Benny Åkesson, BOULERO SSK, BRO
1/16: Erik Frieberg, Lars Lundgren, Leif Lundin, BOULERO SSK, BRO
1/16: Hasse Ekström, Michael Lind, Sven Vejdegren, BOULERO SSK, BRO
1/16: Åke Börjesson, Jerry Eriksson, Bo Haraldsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Ulf Pettersson, Eva Rooth, Göran Sandell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Roger Andersson, Sten-Åke Bergström, Karl-Gustav Lindblom, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Jan Hansson, Benny Roth, Karl-Erik Svensson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/16: Jean-Pierre Dignac, Bengt-Inge Finnström, Dan Johansson, SUMPAN BOULEKLUBB, SUM
1/16: Christer Jansson, Jan Petschler, Kerstin Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Per-Olov Augustsson, Anders Lindberg, Lars Nilsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Anders Augustsson, Ossian Lindholm, Lennart Roos, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Lena Larsson, Håkan Lundin, Jan Westerberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Timo Lager, Mats Peterson, Hans-Åke Svensson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Klas Hedengren, Åke Rydén, Ulf Stenberg, GOTHENBURG BOULE BANGERS – EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Ene Johansson, Ulla Wahlstedt, Jan Östgren, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Roger Abrahamsson, Johan Ericson, Mikael Nilsson, SLOTTSSKOGENS PETANQUE CLUB, SLO
1/32: Hans Hellqvist, Krister Pettersson, Kent Tungström, BOULE VON PLATEN, BVP

V65 Trippel
1:a Christer Gunnarsson, Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
2:a Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Leif Eklöf, Iwona Eriksson, Leif Eriksson, BOULERO SSK, BRO
3:a Lennart Johansson, Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/4: Anders Benderix, Kenneth Hallberg, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/4: Kalle Nielsen, Gösta Persson, Håkan Warnebo, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/4: Gert Ahrnot, Eddie Segerström, Gunnar Wåhlberg, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/4: Åke Kullberg, Lars Sandberg, Åke Westrin, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Claes Bergh, Rolf Claesson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/8: Hocine Guettou, Klas E Niva, Henry Wille Willstedt, VÄSTERÅS BOULEKLUBB, VBK
1/8: Björn Fränding, Kenneth Lindvall, Leif Olin, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/8: Rune Broman, Sonja Broman, Christer Sköld, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/8: Rune Andersson, Tonny Bergmark, Gunnar Öster, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/8: Anett Martinsson, Benny Martinsson, Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/8: Hilbert Björkdahl, Thomas Bokö, Christer Fundin, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/8: Sven Karlsson, Yvonne Karlsson, Rolf Lindqvist, Mönsterås Boule Club, MÖN
1/16: Rolf Bonäs, Rolf Raumer, Lena Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Torbjörn Blomberg, Björn Jansson, Britt Rosén, NÄS IF BOULE, NÄS
1/16: Harry Hugosson, Carl-Axel Karlsson, Kjell Mattsson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Ronnie Andersson, Bengt-Göran Ohlsson, Arne Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/16: Göran Högberg, Jerry Jegård, Arne Olofsson, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/16: Leopold Böttcher, Lars-Elis Karlsson, Christiane Negrelli, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/16: Lena Karlsson, Bengt-Arne Nelson, Marianne Nelson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/16: Jan-Olof Carlsson, Kjell Petersen, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Bengt Carlsson, Lillemor Carlsson, Gunnar Frölander, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/16: Ulf Karlsson, Bengt Åke Mattsson, Christer Swenson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Jan-Erik Forsström, Ove Olsson, Gun Skiöld, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/16: Siw Agerlo, Jan Olofsson, Bernt Suneson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/16: Björn Alvin, Lill Alvin, Roland Nilsson, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/16: Lena Eriksson, Lars-Erik Pettersson-Mellberg, Birgitta Wennerberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Bjarne Axelsson, Jan-Anders Hägg, Jan-Erik Nilsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/16: Walter Mörk, Jan-Olof Olsson, Ulla Olsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Roland Hydén, Lars Ringdahl, Stefan Wikner, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Bo Jakobsson, Maj-Britt Jakobsson, Lars Österlund, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Jan Nilsson, Ola Stenbrink, Jan-Anders Westman, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/32: Bo Ekberg, Seppo Luoma, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Leif Carlsson, Sune Carlsson, Sören Lindh, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/32: Lena Olin, Lisbeth Olsson, Lena Paulin, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Jim Borg, Christer Gylfe, Lennart Kihlman, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Peter Blom, Lars Gustafsson, Östen Myrevik, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Leif Grewell, Per-Erik Holst, Dennis Paulsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Maija Almquist, Göran Lindholm, Inger Lindholm, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/32: Inge Andersson, Lars Heurlin, Pia Quist, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Carl-Erik Joon, Ingvar Kusgård, Kristina Kusgård, LEKSANDS BOULEKLUBB, LEK
1/32: Bengt Berglund, Christina Berglund, Marie Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Kenneth Bengtsson, Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Roger Johansson, Robert Petersohn, Arne Pettersson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Birgitta Blad, Gunnel Edsand, Karin Janson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/32: Lars-Gunnar Medin, Leif Pettersson, Gun-Britt Söderlund, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Gert Leveau, Berth Lindelöf, Christer Sjögran, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/32: Edith Grönoset, Jan Grönoset, Tomas Lorenz, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/32: Göran Hermes, Maine Johansson, Anette Selberg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Elsie Johannesson, Assar Lindqvist, Sven-Göran Westlin, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Sven Edlund, Inga Stenbrink, Olle Wiberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Rolf Holmgren, John Strindevall, Roland Svensson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Sten Björklund, Solveig Löfgren, Inga-Lill Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Sten-Åke Henricson, Ola Holmberg, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Douglas Adolfsson, Lennart Johansson, Sally Martinsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Hans Hydén, Göthe Johansson, Ivan Stipic, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Björn Gjörwell, Bengt Lind, Monica Lind, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Jan Berg, Modesta Patron-Berg, Britt-Marie Zedig, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Ingvar Eriksson, Maud Eriksson, Anita Jansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Bo Eriksson, Richard Hirsch, Curt Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Bertil Beinard, Håkan Johnsson, Torkil Åsenhed, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Öppen Dubbel
1:a William Silfverberg, Simon Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Ivar Liljegren, Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Adam Nilsson, Emil Nilsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Roger Andersson, Sebastian Kallionpää, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/4: Larry Berthelsen, Johan Karlsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/4: Lotta Larsson, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Stefan Giza, Daniel Larsen, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Leo Brood Björk, Daniel Conte, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/8: Anders Csapó, Andreas Petersson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Roger Karlsson, Linus Magnusson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/8: Patric Larsson, Roger Söder, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Thomas Johansson, Jimmie Olsen, HALMSTAD PETANK, HPK
1/8: Inger Olsén, Magnus Sandberg, BS NORDBOULEN, NOR
1/8: Peter Burlin, Jakob Järpenmyr, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Jimmy Löf, Pontus Thuresson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Ann-Catrine Stubbendorff, Jakob Stubbendorff, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Noon Geffenblad, Tove Orrbeck, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Davy Johansson, Ralf Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Joakim Berge, Stefan Falk, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/16: Kristofer Hirverud, Andreas Jakobsson, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Christian Andersson, Ronny Blom, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Fredrik Holmqvist, Rasmus Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/16: Hannes Hervieu, Jesper Skult, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/16: Eric Jonsson, William Wahman, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Edward Karp, Mats Lindström, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Gunnar Fors, Linus Larsson, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/16: Calle Strandberg, Annelie Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Jonas Jacobsen, Thomas Wiede, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Mikael Larsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Sten Alstander, Pauli Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Sören Stenberg, Joakim Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/16: Oskar Augustsson, Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Mats Ors, Peter Törnkvist, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Ulf Ivarsson, Jonas Rafstedt, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Annelie Behring, Jörgen Lungberg, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/32: Martin Eklund, Fredrik Silverdahl, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Pontus Ericsson, Robin Hallerström, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Michael Lind, Tommy Lindqvist, BOULERO SSK, BRO
1/32: Henrik Fajerson, Marcus Jönsson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Charlie Thunberg, Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Jimmy Bysell, Robin Johansson, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Tobias Axelsson, Peter Ejdedal, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Mats Hamberg, Mathias Lönngren, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Niklas Berntsson, Jack Jansson Carlsson, ÖDENÄS IDROTTSFÖRENING, ÖDE
1/32: Niklas Holmström, Ove Sandberg, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/32: Håkan Hallberg, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Henrik Hugosson, Sara Lindelöf, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Joachim Andersson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Rasmus Kling, Claes Nilsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Mats Gelin, Niklas Grimstedt, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/32: Patrik Björk, Kenneth Runeborg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/32: Curt Lund, Marcus Rundqvist, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Anders Gerestrand, Roger Svensson, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/32: Thorbjörn Lund, Björn Wennberg, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/32: Mikael Gustafsson, Tom Hansen, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/32: Fride Olsén, Martin Skärbäck, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Magnus Johansson, Lagge Oldensjö, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Kent Carlsson, Tomas Finné, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Daniel Gillan, Therese Månsson, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Simon Jakobsson, Nisse Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Phanuphat Pragomtang, Oliver Qvarnström, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Thomas L Johansson, Iwe Krüger, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/32: Edvard Eriksson, Thomas Eriksson, ÖDENÄS IDROTTSFÖRENING, ÖDE
1/32: Anders Jonsson, Mikael Karlsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/64: Bosse Gustafsson, Pierre Geerhold, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/64: Peter Barkar, Bengt Malmberg, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Tommy Andersson, Stefan Kulinder, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/64: Håkan Jonsson, Mattias Sjödin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/64: Jörgen Andersson, Krister Lindberg, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/64: Anton Goldéus, Johan Wennerlund, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Dam Dubbel
1:a Linda Bengtsson, Jessica Johansson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Kaisa Andersson, Kerstin Andersson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
3:a Emma Bergström, Rebecka Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
3:a Monica Eriksson, Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Susann Wahlberg, Lotta Wiberg, BOULERO SSK, BRO
1/4: Anette Falk, Cecilia Holm, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Marie Nordh, Maria Wallman, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/4: Else-Marie Hafström, Maggan Mikaelsson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/8: Eva Carlsson, Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Linn Callderyd, Signe Holgersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Evelina Lans, Linda Näslund, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/8: Solveig Axelsson, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/8: Camilla Dufvenfelt, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/8: Ulrika Holmquist, Anita Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/8: Ulrika Alstander, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Annie Plantin, Yvonne Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Merchie Abella, Lena Gustavson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Therese Broberg, Camilla Csapó Olsson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Susanne Johansson-Laagen, Madelaine Wallman, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Annika Arvidsson, Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Gun-Britt Jansson, Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Ewa Hahn Karp, Majlis Israelsson, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Isabelle Darmanin, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Maria Björk Zaar, Helen Rosberg, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Frida von Eggers Patron, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Annika Karlsson, Anne-Marie Olsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Maria Bergström, Ann Hägglund, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/16: Sonja Broman, Marie-Louise Wikström, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/16: Åse Höiås-Fälth, Anna-Maria Karlsson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Malin Johansson, Malin Sares, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Eva Karlsson, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Lena Hansen, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Jenny Hamberg, Pia Terestchenko, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Kerstin Johansson, Anja Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Ingrid Ståhl, Helene Widing, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Gudrun Gisladottir, Cecilia Ågren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Carina Sutt, Birgitta Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Helene Palovaara Di Tella, Tanja Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/32: Cissi Karlsson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Iréne Fransson, Eva Rooth, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Marianne Ohlsson, Lisbeth Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Mari Milton, Anna Oldbring Jonsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Anne Börjesson, Ingela Hermansson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Kicki Brage, Ulrika Gonzalez Hedqvist, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Kerstin Hjelm, Yvonne Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/32: Sandra Appeltoft, Sara Jansson, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Marianne Henriksson, Carina Mård, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Annika Bergström, Eva Bolve, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Lisbeth Ekman, Christel Klingelhöfer, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Charlotta Cederberg, Monika Lapington, BK SITTING BOULE, SIT
1/32: Åsa Hallendorf, Anneli Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Inger Björling, Ann Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Carin Andersson Hervieu, Margareta Hydén, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Carina Stenborg, Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Agneta Ljungberg Bengtsson, Nina Roth, MPK LA BOULE D OR, LBO

V55 Dubbel
1:a Janne Johansson, Jörgen Strende, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
2:a Åke Börjesson, Jerry Eriksson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
3:a Kjell Karp, Curt Renkonen, BS NORDBOULEN, NOR
3:a Björn Claesson, Leif Malmberg, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Gert Olsson, Håkan Paaske, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Håkan Eriksson, Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Sven Vejdegren, Pelle Wieveg, BOULERO SSK, BRO
1/4: Hasse Ekström, Erik Frieberg, BOULERO SSK, BRO
1/8: Lars Lundgren, Leif Lundin, BOULERO SSK, BRO
1/8: Jan Hongell, Ove Lindeberg, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Sten Ek, Kjell Mattsson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Sven Jönhede, Michael Uppström, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/8: Håkan Berg, Yngve Evaldsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Maria Bernström, Magnus Lembke, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/8: Krister Pettersson, Bengt Ydnäs, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Ulf Westerberg, Jan Östgren, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Thomas Callderyd, Hannu Kolehmainen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Jan Hansson, Benny Roth, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/16: Anders Blixt, Leif Jönsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Timo Lager, Hans-Åke Svensson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Anders Augustsson, Leif Karlsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Lasse Isaksson, Arne Kemvall, BOULERO SSK, BRO
1/16: Jaime Higa, Jonny Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Per Silverstav, Jan Åkesson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/16: Leif Mollberg, Lars Stenborg, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Kenneth Marell, Janne Vejdegren, BOULERO SSK, BRO
1/16: Rolf Raumer, Kent Wilhelmsson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Kjell Ahlbin, Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Håkan Hjort, Tobbe Ström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Bernardo Espejo, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Mikael Andersson, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
1/16: Ulf Hjelm, Urban Trygg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Bertil Adlivankin, Dennis Duvenfelt, BOULERO SSK, BRO
1/32: Lars Cato, Claus-Göran Sjöholm, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Christer Jansson, Jan Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Bengt Gustafsson, Mats Jonsson, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/32: Tomas Backlund, Karl-Erik Svensson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Torsten Lagerkvist, Kent Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Roger Andersson, Ulf Söderström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Christer Carlsson, Bengt Pihl, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Lennart Claesson, Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Ole Jansson, Lars Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Bengt Berglund, Hans Brandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Tommy Carlsson, Roland Klang, BK VIDEPARKEN, VID
1/32: Pär Lundin, Dennis Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Anders Lindberg, Lars Nilsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Bettan Jonsson, Harri Kolehmainen, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Tommy Fogelström, Britt Färdig Lindahl, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/32: Ulf Bolve, Tomas Håkansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Hans Andersson, Rolf Knifström, ÖREBRO BOULESÄLLSKAP, ÖRE
1/32: Göran Ekroth, Dag Hervieu, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Jean-Francois Antier, Kenneth Bengtsson, MPK LA BOULE D OR, LBO

V65 Dubbel
1:a Jan Johnsson, Bengt Stark, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
2:a Ronnie Andersson, Arne Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
3:a Ingemar Karlsson, Claes Lundgren, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
3:a Gebbe Björkman, Lars Lilieqvist, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Mats Nilsson, Magnus Stibe, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/4: Ove Holm, Stefan Larson, Kosta Bouleklubb, KOB
1/4: Rolf Bonäs, Karl-Gustav Lindblom, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/4: Lars Pihl, Knut Karlsson, BOULEKLUBBEN BOULEHEMERNA RYDEBÄCK, HEM
1/8: Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Gert Ahrnot, Eddie Segerström, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/8: Dennis Månsson, Lisbeth Månsson, Länsmansgårdens Bouleklubb, LÄN
1/8: Anders Almquist, Olle Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/8: Björn Jansson, Gunilla Lennartsson, NÄS IF BOULE, NÄS
1/8: Ingemar Johansson, John Strindevall, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/8: Jan-Olof Olsson, Ulla Olsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Kjell Petersen, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Eva Durell, Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/16: Sven Karlsson, Rolf Lindqvist, Mönsterås Boule Club, MÖN
1/16: Åke Kullberg, Åke Westrin, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Lee Ekström, Sven Sandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Kenneth Carlsson, Tomas Halldin, ONLY ONES PETANQUESÄLLSKAP, ONE
1/16: Jan-Erik Forsström, Ove Olsson, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/16: Gunnar Frölander, Bengt-Sture Samuelsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/16: Roger Johansson, Arne Pettersson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/16: Kalle Nielsen, Gösta Persson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Thomas Gustavsson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Carlos Soto, Carl Enström, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Christer Fundin, Hans Lindgren, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/16: Anders Benderix, Kenneth Hallberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Sören Eriksson, Lars Nilsson, TRÅVAD BOULEKLUBB, TRÅ
1/16: Birgitta Boholm, Tommy Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/16: Benny Martinsson, Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Bertil Andréasson, Peter Blom, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Gunilla Kihlman, Lennart Kihlman, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Åke Bengtsson, Hans-Göran Trägårdh, Onsala Boule Pétanque Klubb, ONS
1/32: Harry Hugosson, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Bo Andersson, Bernt Gustavsson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/32: Lars Ringdahl, Stefan Wikner, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Gerd Lundqvist, Göran Lundqvist, STOCKHOLMS BOULESÄLLSKAP, SBS
1/32: Hans Hydén, Ivan Stipic, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Helena Ojala, Bertil Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Jan-Erik Karlsson, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Inga Lindström, Lars Lindström, KLOTSKALLARNA, KLO
1/32: Leif Eklöf, Leif Rundblad, BOULERO SSK, BRO
1/32: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Willy Ahlström, Kjell Sandberg, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Ivan Brouer, Christer Pettersson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/32: Birgitta Olofsson, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Björn Lindell, Lars Öberg, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/32: Max Carlsson, Britt-Marie Englund, SSK KRYL-BOULEARNA, KRY
1/32: Lennart Johansson, Inger Nygren, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Katarina Johansson, Anita Sidhagen, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Elsie Johannesson, Sven-Göran Westlin, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Sven Edlund, Olle Wiberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Pär Rosén, Christer Woxbäck, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/32: Leif Grewell, Per-Erik Holst, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Birgitta Abrahamsson, Leif Abrahamsson, Södertälje Boule Klubb, SÖD
1/32: Iwona Eriksson, Leif Eriksson, BOULERO SSK, BRO
1/32: Björn Alvin, Roland Nilsson, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/32: Inga-Britta Carlsson, Jan-Olof Carlsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Per Boija, Tomas Holmin, NJURUNDA BOULEKLUBB, NJV
1/32: Edith Grönoset, Jan Grönoset, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/32: Björn Fränding, Kenneth Lindvall, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/64: Ingegerd Sjöberg, Lars Sjöberg, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Arne Forslund, Bengt Näsholm, NIPSTADENS BOULEKLUBB, NIP
1/64: Marianne Blixt, Johan Nordlander, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/64: Ingvar Eriksson, Maud Eriksson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Björn Andersson, Anders Neroth, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/64: Kjell Norelius, Risto Ström, FENGERSFORS IK, FIK
1/64: Sten-Åke Henricson, Ola Holmberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Sören Forss, Östen Myrevik, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Bertil Beinard, Torkil Åsenhed, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Liselott Berndtsson, Arne Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Birger Petersson, Anders Setting, Kosta Bouleklubb, KOB
1/64: Annika Gleisner, Peter Gleisner, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Britt-Louise Andersson, Sven Sundberg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Leif Pettersson, Lars-Erik Pettersson-Mellberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Kent Ljungström, Jan Pettersson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Ole Gröndahl, Assar Nyström, BS NORDBOULEN, NOR
1/64: Bengt Åke Mattsson, Ulla Willnersson- Mattsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Claes Bergh, Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Roland Hydén, Kent Lundgren, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Rolf Hermansson, Daniel Lindgren, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/64: Evor Pettersson, Stig Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Lena Karlsson, Lars Mauritsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Anita Wenzel, Sven Wenzel, PARTILLEBOULE.NU/KLUBB, PNU
1/64: Lars E Karlsson, Berit Lindberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Sally Martinsson, Douglas Adolfsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Jan-Erling Karlsson, Lars Nilsson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Britt-Ingrid Liljedahl, Sverker Liljedahl, TROSA BOULESÄLLSKAP, TRO
1/64: Lars-Gunnar Medin, Gun-Britt Söderlund, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Pekka Kettunen, Bengt Roos, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/64: Göte Andersson, Kjell Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Birgitta Nordh, Christer Sköldebo, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/64: Bengt Carlsson, Lillemor Carlsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Stig-Olof Sällberg, Claes Wedholm, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Bo Jakobsson, Maj-Britt Jakobsson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Jan Berg, Ulf Karlsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Assar Lindqvist, Barbro Lindqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Bernt-Åke Alm, Kent Ohlsson, GULLBRANNA BOULE KLUBB, GUB
1/64: Sten-Eric Lindquist, Siv Vedung, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Karin Janson, Kjell Janson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Gert Leveau, Christer Sjögran, BK RÖVAREKULAN, RVK
1/64: Jim Borg, Christer Gylfe, UDDEVALLA SK, USK
1/64: Ingrid Johansson, Sivert Johansson, STOCKHOLMS BOULESÄLLSKAP, SBS
1/64: Reijo Hallikainen, Tuula Hallikainen, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/64: Carina Jansson, Kent Jansson, BLIDÖ IF, BIF
1/64: Thomas Bokö, Gun-Britt Lindgren, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/64: Sören Lindh, Anita Wennberg, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/64: Anett Martinsson, Åse Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/64: Bo Lindman, Birgitta Olsson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/64: Bjarne Axelsson, Jan-Erik Nilsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/64: Barbro Blomqvist, Håkan Blomqvist, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Bengt-Arne Nelson, Marianne Nelson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Ola Stenbrink, Jan-Anders Westman, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/64: Birgitta Blad, Sune Blad, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/64: Inger Löfgren, Ove Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Bo Eriksson, Curt Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Åke Larsson, Kaj Skoglund, SLOTTSSKOGENS PETANQUE CLUB, SLO

Junior Mixed Trippel
1:a Noel Franzén, Eliaz Nilsson, Emilia Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
2:a Ida Wahlbin, Tim Duvenfelt, Oliver Thorell, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Elias Larsson, Adam Rudin, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Emma Johansson, Vincent Weidmar, Hatfiz Haidari, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Junior Mixed Dubbel
1:a Noel Franzén, Emilia Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
2:a Nova Andersson, Tim Duvenfelt, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Ida Wahlbin, Muslim Darwischi, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Måns Davidsson, Emma Johansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG

Yngre Junior Mixed
1:a Moa Ingelstedt, Eliaz Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
2:a Minou Råsander, Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Elli von Eggers Patron, Elias Larsson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Nea Koivisto, Kevin Persson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Minior Mixed

Junior Singel
1:a Tim Duvenfelt, BOULERO SSK, BRO
2:a Sebastian Kallionpää, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Fride Olsén, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Andreas Roolf, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/4: Fanny Lindbäck, KALIX BOULE KLUBB, KLX
1/4: Emil Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Frida Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Linus Larsson, KALIX BOULE KLUBB, KLX

Yngre Junior Singel
1:a Moa Ingelstedt, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
2:a Adam Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Oliver Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
3:a Felicia Björling, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Nicolas Gonzalez Hedqvist, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Måns Davidsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Eliaz Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Vincent Weidmar, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/8: Mose Gerdvall, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR

Minior Singel

Junior Trippel
1:a Noel Gustavsson Engdahl, Rasmus Gustavsson Engdahl, Hugo Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Nea Koivisto, Nova Andersson, Ida Wahlbin, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Yngre Junior Trippel
1:a Måns Davidsson, Noel Franzén, Eliaz Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
2:a Felicia Björling, Minou Råsander, Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Olle Eriksson, Filip Larsson, Adam Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Mose Gerdvall, Nicolas Gonzalez Hedqvist, Elias Larsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR

Minior Trippel

Junior Dubbel
1:a Frida Brage, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Muslim Darwischi, Hatfiz Haidari, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
3:a Tim Duvenfelt, Noel Gustavsson Engdahl, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Rasmus Gustavsson Engdahl, Hugo Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/4: Moa Ingelstedt, Emma Johansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Alice Källström, Emelie Källström, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR

Yngre Junior Dubbel
1:a Adam Rudin, Emil Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Felicia Björling, Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Elli von Eggers Patron, Vincent Weidmar, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Noel Franzén, Eliaz Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Kevin Persson, Måns Davidsson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
1/4: Nicolas Gonzalez Hedqvist, Caspian Weidmar, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Minior Dubbel