SM 2017
Slutspelsplaceringar

Öppen Mixed Trippel -- V55 Mixed Trippel -- V65 Mixed Trippel -- Öppen Mixed Dubbel -- V55 Mixed Dubbel -- V65 Mixed Dubbel -- Öppen Singel -- Dam Singel -- V55 Singel -- V65 Singel -- Öppen Trippel -- Dam Trippel -- V55 Trippel -- V65 Trippel -- Öppen Dubbel -- Dam Dubbel -- V55 Dubbel -- V65 Dubbel -- Junior Mixed Trippel -- Junior Mixed Dubbel -- Yngre Junior Mixed -- Minior Mixed -- Junior Singel -- Yngre Junior Singel -- Minior Singel -- Junior Trippel -- Yngre Junior Trippel -- Minior Trippel -- Junior Dubbel -- Yngre Junior Dubbel -- Minior Dubbel --

Öppen Mixed Trippel
1:a Joachim Andersson, Jessica Johansson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Ali Abdi Aden, Lotta Larsson, Martin Skärbäck, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Fredrik Holmqvist, Anja Lysén, Bo Sjöström, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
3:a Annelie Larsson, Alexander Norin, Andreas Petersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Per Eriksson, Anders Jonsson, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/4: Frida Arvidsson, Thomas Finné, Jimmie Olsen, HALMSTAD PETANK, HPK
1/4: Håkan Hallberg, Lina von Eggers Patron, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Anders Larsson, Simon Åkesson, Yvonne Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Anders Csapó, Camilla Csapó Olsson, Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Therese Broberg, Linus Mannerfors, Pauli Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Joakim Berge, Ansaree Chaimoon, Anette Falk, IFK GOTEBOULE, GOT
1/8: Eva Carlsson, Mikael Larsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Kristofer Hirverud, Eva-Karin Ingelstedt, Carina Sutt, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/8: Sten Alstander, Ulrika Alstander, Janne Johansson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/8: Tommy Michanek, Napadsorn Pakkaeng, Magnus Östergren, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/8: Anders Johansson, Anna Johansson, Robin Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Anders Benderix, Eva Karlsson, Jonny Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Melinda Oscarsson, Per Silverstav, Jan Åkesson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/16: Hatfiz Haidari, Kate Lind, Leif Lind, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/16: Roger Andersson, Olle Forsberg, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Annicka Bergström, Magnus Bergström, Anders Örnstedt, BOULE VON PLATEN, BVP
1/16: Susann Wahlberg, Rasmus Wirström, Benny Åkesson, BOULERO SSK, BRO
1/16: Håkan Adolfsson, Susanne Adolfsson, Göran Göransson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Noon Geffenblad, Kenneth Köhalmi, Andreas Strandberg, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Jennifer Andersson Persson, Signe Holgersson, Pontus Tengström, BOULETT BK, BTT
1/16: Dan Edman, Marina Edman, William Silfverberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Annelie Behring, Ulf Jansson, Johan Skagerlund, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Ann Callderyd, Linn Callderyd, Thomas Callderyd, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Leo Brood Björk, Jesper Skult, Annelie Westin, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Carina Bergman, Conny Bergman, Claes Wiberg, WASA PETANQUE CLUB, WAS
1/16: Krister Lindberg, Tanja Westin, Håkan Berglund, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Håkan Eriksson, Monica Eriksson, Claes Nilsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Petra Karlsson, Hannu Kolehmainen, Mattias Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Hans von Eggers, Henri von Eggers Patron, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Thomas Eriksson, Anna Lagerkvist, Moa Ingelstedt, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/32: Emil Andersson, Lena Lind, Tomas Ruudh, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Lars Nilsson, Birgitta Rasmusson, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Oscar Andersson, Lotta Broman, Zoran Caric, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Fredrik Bisenius, Marie Ervid, Poppe Frid, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Jan-Olof Carlsson, Berit Sjöberg, Lars-Åke Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Tolvy Bengtsson, Krister Bengtsson, Johan Larsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Stefan Holmström, Ralf Johansson, Therése Sjöström, LINDOME BOULE KLUBB, LID

V55 Mixed Trippel
1:a Yngve Evaldsson, Gun Heidenreich, Werner Heidenreich, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
2:a Kjell Mattsson, Ulla Wahlstedt, Jan Östgren, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Carina Johansson, Arne Kemvall, Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO
3:a Kerstin Hopman, Lars Lundgren, José Tan Marti, BOULERO SSK, BRO
1/4: Leif Mollberg, Bertil Tunje, Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/4: Lee Ekström, Sven Sandin, Catharina Wiberg, FAGERSJÖ PS, FPS
1/4: Yvonne Gustafsson, Mats Jonsson, Hans Lagerqvist, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/4: Håkan Egnell, Karin Hansson, Harri Kolehmainen, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/8: Bengt Pihl, Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Mikael Andersson, Kenneth Tengström, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
1/8: Björn Claesson, Eva Claesson, Lars Lilieqvist, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Lena Hansen, Roger Holm, Lars-Åke Kulinder, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/8: Jan Bjerkland, Katarina Bjerkland, Anders Johansson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/8: Thomas Albinsson, Jan Arvidsson, Karin Granevik, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/8: Bernardo Espejo, Leif Karlsson, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/8: Håkan Berg, Jonny Patron, Anita Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Bernt Bankemo, Anders Månsson, Lena Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Gunilla Ahlbin, Kjell Ahlbin, Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Anita Karlsson, Hans Karlsson, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/16: Marianne Blixt, Staffan Gustafsson, Johan Nordlander, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/16: Gabriella Karp, Mats Lindgren, Ivan Stipic, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Eva Bolve, Ulf Bolve, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Anita Dahlerus, Harry Hugosson, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Ove Holm, Gunilla Winberg, Curt Wulcan, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Kerstin Lindroth, Kjell Petersen, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Sören Forss, Gun-Britt Jansson, Östen Myrevik, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Leif Bergvall, Kerstin Jonsson, Anders Sundqvist, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Ann Gustafsson, Göran Gustavsson, Kenneth Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Leif Grewell, Jan Nilsson, Helen Rosberg, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/16: Jerry Eriksson, Ulrika Holmquist, Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL

V65 Mixed Trippel
1:a Bo Ekberg, Seppo Luoma, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
2:a Ivan Brouer, Gunilla Nilsson, Christer Pettersson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
3:a Lennart Nordqvist, Gunilla Simonsson, Lars-Åke Simonsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
3:a Birgitta Järlestam, Jan-Erik Järlestam, Edvin Korzonek, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/4: Milan Madera, Claes Olsén, Barbara Edström, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/4: Christer Gunnarsson, Lena Hjalmarsson, Walter Mörk, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/4: Karin Carlsson, Sven-Olof Carlsson, Aldo Zekic, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/4: Lennart Bengtsson, Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, Assar Lindqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/8: Birgitta Boholm, Tommy Boholm, Jean-Noel Henry, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/8: Monica Andersson, Stig-Olof Andersson, Roger Björklund, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/8: Douglas Adolfsson, Ann-Britt Carlsson, Leif Carlsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Göte Andersson, Sten Björklund, Solveig Löfgren, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/8: Ulla Andersson, Anita Claesson, Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/8: Allan Sjöberg, Christer Swenson, Linnea Swenson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Curt Blom, Maj-Britt Johansson, Rune Johansson, UTSIGTENS BOULE KLUBB, UTS
1/16: Lennart Ljungkvist, Inger Löfgren, Ove Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Kjell Andersson, Kjell Berglund, Maj-Britt Peterson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/16: Britt Ahlqvist, Jörgen Ahlqvist, Marianne Ljungberg, VALLÅS BOULEKLUBB, VÅS
1/16: Britt-Marie Gudmundsson, Kenneth Hallberg, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Barbro Andersson, Kennert Andersson, Jan Persson, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/16: Ulf Hoffert, Sol-Britt Jönsson, Arne Wernebäck, VALLÅS BOULEKLUBB, VÅS
1/16: Bernt Flinck, Kjell Klintgren, Kerstin Lundberg, GULLBRANNA BOULE KLUBB, GUB
1/16: Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, Mats Peterson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Adalbert Kamerer, Gun Landell, Stefan Landell, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Bernt Andersson, Flemming Hansen, Sonja Hansen, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Håkan Blomqvist, Elsa Johansson, Karl-Erik B Johansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Barbro Hansson, Gunnel Hansson, Tomas Wilson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/16: Anett Martinsson, Benny Martinsson, Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/16: Jan Gedeborg, Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/16: Sven-Inge Gustavsson, Margareta Larsson, Stig Larsson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/32: Oscar Bergman, John Ottosson, Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/32: Hilbert Björkdahl, Ann-Christin Franzén, Pär-Göran Johansson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/32: Jan-Anders Hägg, Eva Lundquist, Sven Persson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/32: Marianne Karsten, Wolf Karsten, Ulf Stenström, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/32: Margareta Lind, Margareta Lindén, Bertil Pettersson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Kalle Nielsen, Gösta Persson, Birgitta Wennerberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Kurt Andersson, Dorothy Johansson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Anders Almquist, Maija Almquist, Olle Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/32: Bertil Andersson, Kjell Andersson, Anne Larsson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Rolf Bonäs, Ann-Kristin Rosén, Tommy Åberg, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Lena Gustavson, Karl-Gustav Lindblom, Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Ulla Gustavsson, Per-Elof Johansson, Lars Pettersson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX

Öppen Mixed Dubbel
1:a Camilla Csapó Olsson, Thomas Wiede, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
2:a Simon Åkesson, Yvonne Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
3:a Dan Edman, Marina Edman, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Therese Broberg, Anders Csapó, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/4: Patric Larsson, Marie Nordh, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/4: Stefan Holmström, Therése Sjöström, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Linda Bengtsson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/4: Håkan Hallberg, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Frida Brage, Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/8: Mikael Larsson, Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/8: Kenneth Köhalmi, Emma Köhalmi, NOBEL PETANQUE, NOB
1/8: Anders Jonsson, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/8: Ellinor Skagerlund, Johan Skagerlund, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/8: Thomas Eriksson, Anna Lagerkvist, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/8: Albin Plantin, Yvonne Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Krister Lindberg, Tanja Westin, AIK BOULEFÖRENING, AIK
1/16: Joachim Andersson, Jessica Johansson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Jennie Göransson, Thomas Johansson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Lina von Eggers Patron, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Signe Holgersson, Pontus Tengström, BOULETT BK, BTT
1/16: Ulrika Holmquist, Simon Jakobsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Erika Hedström, Bertil Jacobsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/16: Annette Rudin, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Ali Abdi Aden, Tove Naess, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Joakim Berge, Ansaree Chaimoon, IFK GOTEBOULE, GOT
1/16: Jenny Persson, Caspian Weidmar, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/16: Carina Nilsson, Pontus Thuresson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/16: Stefan Almblad, Suzanne Almblad, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Annelie Ehrenros, Poppe Frid, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Leo Brood Björk, Lotta Larsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Birgitta Thorell, Herman Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Frida von Eggers Patron, Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Birgitta Nordfors, Anders Ståhl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Joakim Trogen, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Karl-Magnus Karlsson, Angeliqa Söder, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Göran Dahlqvist, Carina Hellqvist, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/32: Helene Palovaara Di Tella, Calle Strandberg, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/32: Bernt Andersson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Olle Forsberg, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Jeanette Goddard, Adalbert Kamerer, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Fride Olsén, Kicki Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Stefan Falk, Tove Orrbeck, IFK GOTEBOULE, GOT
1/32: Jesper Skult, Annelie Westin, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Annelie Behring, Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Leif Lundin, Carina Bergman, WASA PETANQUE CLUB, WAS
1/32: Roger Björklund, Camilla Wester, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/32: Fredrik Dahl, Karina Larsen, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Lars Cato, Cissi Karlsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Jannica Nilsson, Anders Persson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Fredrik Hirverud, Emma Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Lotta Broman, Anders Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Åsa Hallendorf, Emil Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Sten Alstander, Ulrika Alstander, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/32: Lasse Franck, Lava Franck, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Therese Engrenius, Thomas Finné, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Lasse Kallionpää, Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/32: Håkan Eriksson, Monica Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Ctefan Brochmann, Annjeanette Strömberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL

V55 Mixed Dubbel
1:a Eva Bolve, Ulf Bolve, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
2:a Lena Boye, Thorbjörn Hanson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Jonny Patron, Anita Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Lars-Åke Kulinder, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/4: Per-Olof Larsson, Helen Rosberg, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/4: Björn Claesson, Eva Claesson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/4: Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/4: Gabriella Karp, Mats Lindgren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Kenneth Tengström, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
1/8: Jim Borg, Diana Lind Borg, UDDEVALLA SK, USK
1/8: Ewa Hahn Karp, Kjell Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/8: Inger Björling, Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Lars Svensson, Mia Svensson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/8: Bernardo Espejo, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/8: Lillemor Lagerkvist, Torsten Lagerkvist, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Lars Nordin, Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Kenneth Bengtsson, Agneta Ljungberg Bengtsson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Lars Nilsson, Birgitta Rasmusson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Ann Gustafsson, Kenneth Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Monica Rydell, Östen Rydell, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Carina Johansson, Arne Kemvall, BOULERO SSK, BRO
1/16: Thomas Albinsson, Karin Granevik, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/16: Ronnie Andersson, Marianne Ohlsson, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/16: Ragnhild Bergström, Hans Brandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Roland Bengtsson, Elsbritt Svensson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Rolf Bonäs, Lena Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Jörgen Jensen, Eva-Lena Malm, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Kerstin Hopman, Lars Lundgren, BOULERO SSK, BRO
1/16: Annette Lindgren, Gert Lindgren, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/16: Cecilia Andersson, Bjarne Axelsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/16: Ove Holm, Gunilla Winberg, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Susanne Lindblad, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Lena Hansen, Roger Holm, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Jean-Francois Antier, Lisa Köhalmi, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Sten Ek, Hannele Kangas, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Anne Börjesson, Åke Börjesson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Freddy Broström, Åse Höiås-Fälth, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/32: Ingrid Asplund, Åke Jönsson, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/32: Gunnel Eriksson, Kjell Karlsson, KLOTSKALLARNA, KLO
1/32: Maja Klang, Rikard Klang, LE PETIT BOULE KLUBB, PET

V65 Mixed Dubbel
1:a Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
2:a Monica Andersson, Stig-Olof Andersson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
3:a Karl-Gustav Lindblom, Ann-Kristin Rosén, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
3:a Christina Ahlberg, Jan Ahlberg, DALSJÖFORS GOIF, DAL
1/4: Ann-Margreth Karlsson, Åke Nilsson, ROSENHOLMS BOULEFÖRENING, ROS
1/4: Oscar Bergman, Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/4: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/4: Ann-Christin Franzén, Pär-Göran Johansson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/8: Siw Agerlo, Robert Petersohn, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/8: Anett Martinsson, Benny Martinsson, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/8: Assar Lindqvist, Barbro Lindqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/8: Mona Larsson Percat, Romano Percat, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/8: Marianne Nordström, Olle Nordström, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Britt-Inger Nilsson, Rolf Nilsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Marianne Lilja Nilsson, Dennis Paulsson, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/8: Birgit Johansson, Leif Johansson, LERUMS BOULESÄLLSKAP, LER
1/16: Elsa Johansson, Seppo Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: B-G Nilsson, Elvy Nilsson, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/16: Eva Durell, Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/16: Barbro Hansson, Björn Hansson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/16: Inger Nygren, Mats Peterson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Dorothy Johansson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Annika Afzelius, Gunnar Pettersson, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/16: Kjell Petersen, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Anita Claesson, Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Britt-Marie Gudmundsson, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Gunnar Rendefors, Margareta Rendefors, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/16: Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/16: Sören Lindh, Anita Wennberg, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/16: Gun Landell, Stefan Landell, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Margareta Larsson, Stig Larsson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/16: Inger Borland, Sture Sjöö, PARTILLEBOULE.NU/KLUBB, PNU
1/32: Inger Löfgren, Ove Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Christer Gunnarsson, Sally Martinsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Rolf Lindvall, Lisbeth Olsson, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Margareta Lind, Bertil Pettersson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Ingegerd Sjöberg, Lars Sjöberg, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/32: Anita Lysén, Bo Sjöström, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Tolvy Bengtsson, Lars-Åke Isaksson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Jan-Erik Karlsson, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Birgitta Olofsson, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Carl-Axel Moberg, Marita Moberg, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Gunnel Hansson, Tomas Wilson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/32: Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Björn Fränding, Ylva Wendert, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Sten-Eric Lindquist, Siv Vedung, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Reijo Hallikainen, Tuula Hallikainen, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Arne Trobäck, Lisbeth Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Britt Ahlqvist, Jörgen Ahlqvist, VALLÅS BOULEKLUBB, VÅS
1/32: Ingrid Ståhl, Lasse Ståhl, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/32: Björn Andersson, Britt Andersson, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/32: Birgitta Lillelund, Rehne Lillelund, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/32: Anders Nyström, Åse Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Anders Neroth, Birgitta Neroth, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/32: Carl Enström, Inger Oscarsson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Cerstin Pettersson, Tore Pettersson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Inga-Britta Carlsson, Jan-Olof Carlsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Barbro Petersson, Birger Petersson, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/32: Kalle Nielsen, Birgitta Wennerberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Jan Berg, Modesta Patron-Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Irma Gustafson, Arne Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: José Dader, Marianna Pruszynska, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/32: Inga Stenbrink, Olle Wiberg, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Jan Gedeborg, Tina Gedeborg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Ronny Andersson, Gullan Hallberg, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/64: Stina Magnusson, Arne Pettersson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Marianne Karsten, Ulf Stenström, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/64: Rolf Hermansson, Majlis Olsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/64: Gunilla Simonsson, Lars-Åke Simonsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/64: Sten Björklund, Aina Olofsson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Kurt Engstrand, Birgit Rosin, TRANÅS BOULEKLUBB, TRA
1/64: Ulf Hoffert, Sol-Britt Jönsson, VALLÅS BOULEKLUBB, VÅS
1/64: Kjell Berglund, Tutta Pettersson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Bo Jakobsson, Maj-Britt Jakobsson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Kjell Andersson, Maj-Britt Peterson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Carina Jansson, Kent Jansson, BLIDÖ IF, BIF
1/64: Marion Andersson, Gert Wulff, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/64: Gun Pettersson, Per-Erik Pettersson, GÖTASTRÖMS BOULEKLUBB, GÖT
1/64: Håkan Egnell, Karin Hansson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Allan Hermburg, Kerstin Svahn, SANSJÖ BOULEKLUBB, SSÖ
1/64: Karl-Erik B Johansson, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Margareta Lindén, Gösta Persson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/64: Göte Andersson, Solveig Löfgren, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Ann-Christin Olsson, Göran Olsson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/64: Carl-Olov Eriksson, Lena Eriksson, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/64: Birgitta Boholm, Tommy Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Maija Almquist, Olle Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Jan Lennart Andersson, Siv Andersson, FÖR. MATAKI-BOULE KULLABYGDEN, MTK
1/64: Doris Lundin, Ove Olsson, UDDEVALLA SK, USK
1/64: Christer Lindgren, Margareta Lindgren, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/64: Per-Erik Holst, Siv Larsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Elisabeth Carlström, Bengt-Göran Ohlsson, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/64: Elisabeth Andersson, Rolf Olsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB

Öppen Singel
1:a William Silfverberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
2:a Thomas Wiede, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
3:a Simon Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
3:a Jessica Johansson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/4: Hampus Jacobsson, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/4: Ali Abdi Aden, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/4: Patric Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/4: Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Anders Gerestrand, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/8: Kjell Mattsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Alexander Norin, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Björn Meijer, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Andreas Petersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Tove Orrbeck, IFK GOTEBOULE, GOT
1/8: Johan Skagerlund, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/8: Lasse Franck, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Joachim Andersson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/16: Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Fride Olsén, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Roger Gerdvall, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Sebastian Patron, IFK GOTEBOULE, GOT
1/16: Fredrik Dahl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Erik Lööf Ekström, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Håkan Hallberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Anders Ståhl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Jan Nyman, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/16: Joakim Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/16: Simon Jakobsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Andreas Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Noon Geffenblad, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Roger Andersson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Ronny Blom, BOULERO SSK, BRO
1/32: Stefan Lindstig, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Chai Kedeskog, BOULERO SSK, BRO
1/32: Pelle Andreasson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/32: Niklas Holmström, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/32: Nicklas Nyström, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Jesper Skult, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Daniel Conte, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Johannes Thuresson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Sebastian Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/32: Jimmie Olsen, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Marcus Fredriksson, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Olle Larsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Mourad Ahmed Allam, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Thomas Johansson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Jimmy Skog, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Mikael Gustafsson, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/32: Mats Peterson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/32: Kilian Druml, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/32: Leo Brood Björk, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Emil Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Pauli Mäkitalo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Magnus Sandberg, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Pascal Patron, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/32: Göran Röön, BK GRÖNBRALLAN, GRÖ
1/32: Pelle Nilsson, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/32: Mikael Larsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Roger Svensson, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/64: Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/64: Kjell Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/64: Ronny Lillelund, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Joakim Berge, IFK GOTEBOULE, GOT
1/64: Anders Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Herman Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/64: Patrik Wiik, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/64: Davy Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/64: Per Eriksson, BOULERO SSK, BRO
1/64: Linus Mannerfors, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP

Dam Singel
1:a Eva Carlsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
2:a Jennifer Andersson Persson, BOULETT BK, BTT
3:a Lotta Larsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Jannica Nilsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/4: Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Lotta Broman, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/4: Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/4: Helene Palovaara Di Tella, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/8: Annelie Westin, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Åse Höiås-Fälth, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/8: Susann Wahlberg, BOULERO SSK, BRO
1/8: Berit Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/8: Monica Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Kerstin Hjelm, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Kerstin Jonsson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/8: Annjeanette Strömberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Anita Dahlerus, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Maria Bergström, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/16: Emelie Csapo, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Anette Westerlund, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Gunilla Nilsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Eva Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Therese Broberg, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Susanne Adolfsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Mari Nordfors, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Susanne Lindblad, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Birgitta Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Kerstin Hopman, BOULERO SSK, BRO
1/16: Annika Arvidsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Monica Zetterström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Eva-Karin Ingelstedt, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/32: Anne-Marie Karlsson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/32: Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Marie Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Ulla Tidén, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Maria Zaar, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Nina Falk Aronsen, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Ansaree Chaimoon, IFK GOTEBOULE, GOT
1/32: Rebecka Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Cissi Karlsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Inger Bäck, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/32: Gunnel Eriksson, KLOTSKALLARNA, KLO
1/32: Kerstin Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Annette Lindgren, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/32: Emma Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Anita Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Signe Holgersson, BOULETT BK, BTT
1/32: Lena Hansen, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Ulrika Alstander, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/32: Åsa Jonsson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Diana Lind Borg, UDDEVALLA SK, USK
1/32: Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/32: Birgitta Nordfors, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Else-Marie Hafström, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/32: Maria Wallman, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Anette Falk, IFK GOTEBOULE, GOT
1/32: Ann Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Maggan Mikaelsson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/32: Marianne Ohlsson, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Majlis Israelsson, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Petra Karlsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Lina von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Christel Klingelhöfer, TRELLEBORGS BOULEKLUBB, TBL
1/64: Kicki Patron, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL

V55 Singel
1:a Jonny Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
2:a Lars Frykberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
3:a Harri Kolehmainen, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
3:a Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO
1/4: Bo Haraldsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/4: Göran Ekroth, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/4: Iain Douglas, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/4: Stefan Andersson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/8: Håkan Nordenstein, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Anita Karlsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Bertil Jacobsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/8: Hans Brandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Levi Carlsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Göran Gustavsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Bosse Gustafsson, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/8: Bernardo Espejo, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Bengt Gustafsson, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/16: Kerstin Lindroth, KRONÄNGS IF, KIF
1/16: Robert Petersohn, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/16: Kenneth Tengström, BOULETT BK, BTT
1/16: Leif Jönsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Håkan Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Mats Jonsson, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/16: Bengt Malmström, BOULERO SSK, BRO
1/16: Kent Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Kenneth Johansson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Jaime Higa, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/16: Bo Ahlbin, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Thorbjörn Hanson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Yngve Evaldsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Mikael Andersson, BOULETT BK, BTT
1/32: Bengt Karlsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Thomas Callderyd, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Jörgen Johansson, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/32: Staffan Gustafsson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/32: Finn Boye, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Dag Hervieu, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Hans Karlsson, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/32: Arne Olsson, LERUMS BOULESÄLLSKAP, LER
1/32: Sten-Åke Bergström, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Jan Bjerkland, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Bosse Hedlund, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/32: Lennart Roos, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Roland Bengtsson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Åke Löwbeer, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/32: Benny Åkesson, BOULERO SSK, BRO
1/32: Mats Jönsson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Hannu Kolehmainen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Kenneth Bengtsson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Håkan Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Hasse Ekström, BOULERO SSK, BRO
1/32: Lee Ekström, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Hans Lagerqvist, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/32: Björn Claesson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/32: Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Ctefan Brochmann, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Patrick Birgersson, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/32: Leif Mollberg, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Stefan Almblad, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL

V65 Singel
1:a Clas Warholm, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
2:a Lars Ekh, OSKARSHAMN BOULE CLUB, OSK
3:a Björn Fränding, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
3:a Jan Sandin, WESTERVIKS BOULESÄLLSKAP, WES
1/4: Christer Pettersson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/4: Roland Svensson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/4: Leif Johansson, LERUMS BOULESÄLLSKAP, LER
1/4: Kjell Ahlbin, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/8: Åke Nilsson, ROSENHOLMS BOULEFÖRENING, ROS
1/8: Ivan Brouer, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/8: Mats Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Lennart Ljungkvist, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Kenneth Johansson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Christer Gunnarsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/8: Jan Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Lena Hjalmarsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Kjell Andersson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/16: Leif Olin, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/16: Björn Andersson, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/16: John Strindevall, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/16: Lars Falk, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Jan-Olof Holmström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/16: Torkil Åsenhed, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/16: Axel Surland, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/16: Jan Ahlberg, DALSJÖFORS GOIF, DAL
1/16: Eigil Hansson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Börje Rundby, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/16: Bertil Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Christina Ahlberg, DALSJÖFORS GOIF, DAL
1/16: Lennart Johansson, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Gunilla Simonsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/16: Per-Olov Augustsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/32: Arne Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Kalle Nielsen, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/32: Kjell Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Rudolf Jarz, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Lennart Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Anita Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Sivert Johansson, STOCKHOLMS BOULESÄLLSKAP, SBS
1/32: Ingemar Johansson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Ann-Christin Olsson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/32: Göte Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Tage Axelsson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Carl-Olov Eriksson, GRYCKSBO-BJURSÅS BOULEKLUBB, GRY
1/32: Per-Inge Malm, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/32: Sven Sundberg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Elsbritt Svensson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Lena Gustavson, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Ingvar Johansson, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Margareta Lindroth, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Adalbert Kamerer, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Håkan Sjöberg, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/32: Bo Ekberg, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Wolf Karsten, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/32: Lars-Åke Simonsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/32: Leif Lundqvist, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/32: Hans Nilsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/32: Tommy Jönsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/32: Ronny Andersson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/32: Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Birgitta Ziemke, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Stig-Olof Andersson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/64: Conny Molin, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/64: Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/64: Inga-Lill Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Preben Pihl, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Bertil Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Mona Larsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/64: Rolf Hermansson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/64: Rolf Holmgren, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Jan Hansson, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Tommy Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Jean-Noel Henry, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: May-Britt Andersson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/64: Bengt Hedvall, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/64: Anders Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Kjell Wallström, GAGNEFS BOULEKLUBB, GAG
1/64: Carsten Williams, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Claes Olsén, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/64: Karl-Gustav Lindblom, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Ingalill Halvarsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Lars Ringdahl, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Nils Olov Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Björn Hansson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/64: Sten-Eric Lindquist, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Rolf Nilsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Ann-Britt Carlsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Britt-Inger Nilsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Lennart Andersson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Birgitta Boholm, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/64: Jonna Jönsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/64: Per-Olof Ahlin, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/64: Jan Gedeborg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Lennart Erixon, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Lennart Lundh, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Arne Teljer, LIDKÖPINGS BOULE KLUBB, LDÖ
1/64: Elvy Nilsson, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/64: Sten Björklund, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Bjarne Axelsson, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/64: Göran Göransson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/64: Leopold Böttcher, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/64: Jan-Anders Hägg, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/64: Inga-Britta Carlsson, KRONÄNGS IF, KIF
1/64: Britt Sjöstedt, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/64: Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Esbjörn Jernberg, UTSIGTENS BOULE KLUBB, UTS
1/64: Leif Svensson, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/64: Björn Alvin, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/64: Benny Larsson, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/64: Nils Stenbeck, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Jerry Jegård, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/64: Sören Lindh, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/64: Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/64: Jan Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Bo Sjöblom, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/64: Inger Petersson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/64: Lars-Elis Karlsson, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/64: Per Lindroth, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Dennis Paulsson, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/64: Aina Olofsson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/64: Sten-Åke Henricson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/64: Göran Olsson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/64: Lars Thomasson, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/64: Carl-Axel Karlsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/128: Leif Abrahamsson, Södertälje Boule Klubb, SÖD
1/128: Rolf Bonäs, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/128: Inger Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/128: Bo Jakobsson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/128: Stefan Wikner, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/128: Lennart Bengtsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/128: Per-Erik Pettersson, GÖTASTRÖMS BOULEKLUBB, GÖT
1/128: Dorothy Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/128: Eva Lundquist, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/128: Bengt Carlsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/128: Jan-Erik Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/128: Christer Jönsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/128: Sven-Inge Gustavsson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/128: Nils-Olof Nilsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/128: Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/128: Birgitta Olofsson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/128: Bertil Pettersson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/128: Peter Blom, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL

Öppen Trippel
1:a Joachim Andersson, Jessica Johansson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Tobias Edman, William Silfverberg, Tobias Svensson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Ali Abdi Aden, Leo Brood Björk, Erik Lööf Ekström, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Karl-Magnus Karlsson, Patric Larsson, Johan Skagerlund, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/4: Davy Johansson, Alexander Norin, Andreas Petersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Christian Andersson, Ronny Blom, Chai Kedeskog, BOULERO SSK, BRO
1/4: Kent Carlsson, Thomas Finné, Jimmie Olsen, HALMSTAD PETANK, HPK
1/4: Anders Csapó, Albin Plantin, Thomas Wiede, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Lars Lundgren, José Tan Marti, Rasmus Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/8: Patrick Anetoft, Stewe Eklund, Leif Karlsson, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Camillo Patron, Pascal Patron, Mikael Trechera, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/8: Jonas Jacobsen, Anders Larsson, Simon Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
1/8: Dan Edman, Roger Karlsson, Linus Magnusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Roger Andersson, Olle Forsberg, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Stefan Giza, Stefan Holmström, Henrik Hugosson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/8: Kenneth Köhalmi, Ivar Liljegren, Andreas Strandberg, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Håkan Hallberg, Ulf Wallman, Henri von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Linus Mannerfors, Pauli Mäkitalo, Conny Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: Fredrik Bisenius, Poppe Frid, Harry Hugosson, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Linus Engman, Love Engman, Staffan Karp, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Per Eriksson, Anders Jonsson, Susann Wahlberg, BOULERO SSK, BRO
1/16: Jörgen Jensen, Owe Karlsson, Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/16: Fride Olsén, Hatfiz Haidari, Hugo Åkesson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
1/16: Lotta Larsson, Tove Naess, Martin Skärbäck, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Roger Gerdvall, Lucas Rudin, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/16: Anders Gerestrand, Thomas L Johansson, Roger Svensson, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/16: Suzanne Almblad, Fredrik Holmqvist, Simon Jakobsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Claes Hänström, Daniel Persson, Gustav Sandgren, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Sten Alstander, Janne Johansson, Johan Karlsson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Thomas Callderyd, Tommy Gustafsson, Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
1/16: Bo Persson, Leif Svensson, Patrik Wiik, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/16: Alexander Heikkinen, Eino Heikkinen, Conny Johansson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/32: Robin Eiselt, Daniel Trobäck, Thomas Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Anders Blixt, Mats Blomstrand, Lynn Ljungberg, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Annika Andersson, Barbro Taube Tell, Totte Taube Tell, WASA PETANQUE CLUB, WAS
1/32: Dennis Eriksson, Mikael Persson, Henrik Ågren, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/32: Joakim Berge, Ansaree Chaimoon, Anette Falk, IFK GOTEBOULE, GOT
1/32: Pascal Lefevre, Joakim Trogen, Sanna Trogen, D. E. LA BOULE, DEB
1/32: Jimmy Bysell, Daniel Hopman, Robin Johansson, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/32: Kent Larsson, Pär Lundin, Dennis Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Hans-Göran Bengtsson, Stefan Gustafsson, Bertil Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Patrik Andersson, Mikael Larsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Niklas Holmström, Per Silverstav, Jan Åkesson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/32: Stefan Johansson, Viktor Johansson, Peter Johansson, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/32: Joacim Delin, Tomas Karlsson, Stefan Lindstig, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Kjell Karp, Mikael Rännar, Magnus Sandberg, BS NORDBOULEN, NOR

Dam Trippel
1:a Monica Eriksson, Gabriella Karp, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
2:a Emma Köhalmi, Noon Geffenblad, Anette Westerlund, NOBEL PETANQUE, NOB
3:a Annelie Behring, Marie Nordh, Maria Wallman, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
3:a Inga-Britta Carlsson, Kerstin Lindroth, Berit Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/4: Kaisa Andersson, Kerstin Andersson, Petra Karlsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/4: Tolvy Bengtsson, Åsa Hallendorf, Anneli Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/4: Marina Edman, Lina von Eggers Patron, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/4: Jenny Hamberg, Annelie Westin, Maria Zani, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Cissi Karlsson, Jessica Karlsson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist, Carina Sutt, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/8: Ingela Hermansson, Ulrika Holmquist, Anita Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/8: Ann-Christin Franzén, Mariana Gustafsson, Anne-Marie Karlsson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/8: Annika Karlsson, Emma Larsson, Angeliqa Söder, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/8: Monica Gylfe, Diana Lind Borg, Doris Lundin, UDDEVALLA SK, USK
1/8: Eva Karlsson, Kicki Patron, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/8: Ingalill Halvarsson, Marianne Henriksson, Ann-Catrine Stubbendorff, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Tuula Hallikainen, Viviann Lindgren, Ylva Wendert, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/16: Jennie Göransson, Birgitta Nordfors, Mari Nordfors, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Helene Blomqvist, Kerstin Hopman, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/16: Lisa Köhalmi, Karina Larsen, Maria Pedersen, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Anne Larsson, Aina Olofsson, Inga-Lill Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/16: Else-Marie Hafström, Inga-Lill Hall-Wissing, Annette Lindgren, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/16: Cecilia Andersson, Gunnel Andersson, Ingrid Ståhl, SIMRISHAMNS BF SILLBOULARNA, SIM
1/16: Eva Claesson, Marie Ervid, Lena Säberg, BOULESJEVIKERNA, BSJ

V55 Trippel
1:a Roland Bengtsson, Håkan Berg, Jonny Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
2:a Mikael Andersson, Kenneth Tengström, Åsa Tengström, BOULETT BK, BTT
3:a Iréne Fransson, Ulf Pettersson, Göran Sandell, BOULE VON PLATEN, BVP
3:a Rikard Klang, Mats Nilsson, Magnus Stibe, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/4: Hasse Ekström, Bengt Malmström, Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO
1/4: Hans-Olof Eriksson, Lars-Åke Isaksson, Jan Nilsson, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/4: Bengt Gustafsson, Mats Jonsson, Hans Lagerqvist, SSK BOULE DE CHEVAL, CHE
1/4: Göran Ekroth, Dag Hervieu, Carl-Axel Karlsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/8: Jaime Higa, Bill Jakobsson, Michael Uppström, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/8: Björn Claesson, Lars Lilieqvist, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Ilkka Hakkonen, Hans Lindgren, Tom Mentzer, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/8: Leif Rundblad, Lotta Wiberg, Benny Åkesson, BOULERO SSK, BRO
1/8: Lars Frykberg, Ulf Hjelm, Fredrik Pontén, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/8: Eva Bolve, Håkan Eriksson, Ingvar Häggbrink, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Hans Hellqvist, Krister Pettersson, Kent Tungström, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Iain Douglas, Åke Löwbeer, Björn Johansson, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/16: Kjell Ahlbin, Leif Bergvall, Kurt Lindström, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Freddy Broström, Åse Höiås-Fälth, Gunilla Winberg, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Bernardo Espejo, Leif Karlsson, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Patrick Birgersson, Roger Jonsson, Bo Sjöblom, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/16: Stefan Karlsson, Hannu Kolehmainen, Jörgen Strende, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Hans Brandin, Bosse Hedlund, Olle Nordström, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Bo Ahlbin, Kjell Andersson, Anders Sundqvist, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Stefan Almblad, Lennart Claesson, Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Lars Cato, Thorbjörn Hanson, Claus-Göran Sjöholm, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/16: Åke Landgren, Jan Ohlin, Ronnie Sjöberg, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/16: Håkan Egnell, Karin Hansson, Harri Kolehmainen, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/16: Siw Agerlo, Robert Petersohn, Jan Westerberg, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ

V65 Trippel
1:a Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
2:a Marianne Lilja Nilsson, Tommy Ljungkvist, Klas Nilsson, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
3:a Jan Gedeborg, Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
3:a Thure Berg, Ole Gröndahl, Lennart Johansson, BS NORDBOULEN, NOR
1/4: Ove Alm, Thomas Carlén, Hans Knaak, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/4: Jan Nilsson, Ola Stenbrink, Jan-Anders Westman, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/4: Ivan Brouer, Göran Göransson, Christer Pettersson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/4: Lennart Lundh, Håkan Sjöberg, John Strindevall, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/8: Lars-Göran Persson, Gunilla Simonsson, Lars-Åke Simonsson, BOULE KLUBBEN KNUFF, KNF
1/8: Tage Axelsson, Stig Eklund, Ingemar Johansson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/8: Eva Andersson, Kerstin Belfrage, Marianna Pruszynska, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/8: Britt-Louise Andersson, Lennart Erixon, Sven Sundberg, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/8: Jerry Eriksson, Arne Käll, Sven Lövgren, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/8: Sten-Åke Henricson, Birgitta Olofsson, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/8: Bengt Carlsson, Lillemor Carlsson, Gunnar Frölander, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/8: Lars-Gunnar Medin, Leif Pettersson, Gun-Britt Söderlund, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Sivert Eriksson, Ove Holm, Curt Wulcan, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Lars Ekh, Arne Larsson, Ulf G Weidmert, OSKARSHAMN BOULE CLUB, OSK
1/16: Elsa Johansson, Karl-Erik B Johansson, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/16: Benny Martinsson, Anders Nyström, Jan Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/16: Oscar Bergman, Ann-Christin Olsson, Gunilla Petersson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/16: Sten Björklund, Solveig Löfgren, Kurt Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/16: Kjell Karlsson, Inga Lindström, Lars Lindström, KLOTSKALLARNA, KLO
1/16: Ronny Andersson, Gullan Hallberg, Björn Hansson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/16: Kenneth Johansson, Lennart Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Britt-Inger Nilsson, Rolf Nilsson, Lars Ringdahl, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Klaus Gucia, Rehne Lillelund, Björn Alvin, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/16: Stig-Olof Andersson, Roger Björklund, Kenneth Eriksson, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/16: Lee Ekström, Håkan Nordenstein, Sven Sandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Jan-Olof Holmström, Assar Lindqvist, Barbro Lindqvist, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/16: Birgitta Blad, Sune Blad, Bengt-Sture Samuelsson, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/16: Bernt-Åke Alm, Kent Ohlsson, Urban Sandberg, GULLBRANNA BOULE KLUBB, GUB
1/32: Leopold Böttcher, Lars-Elis Karlsson, Anders Linnér, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/32: Anita Rasmusson, Linnea Swenson, Elsbritt Svensson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Björn Fränding, Kenneth Lindvall, Leif Olin, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Anna-Maria Karlsson, Ingemar Karlsson, Maj-Lis Löving, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/32: Kjell Petersen, Sirkka Petersen, Lars-Åke Sjöberg, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Göran Gustafsson, Rudolf Jarz, Claes Svensson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/32: Anders Enquist, Roland Krook, Alf Mobark, BARA BOULE, BAR
1/32: Birgitta Boholm, Tommy Boholm, Jean-Noel Henry, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Janek Kulas, Stefan Kulas, Lars-Inge Lundgren, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/32: Bernt Flinck, Kjell Klintgren, Kerstin Lundberg, GULLBRANNA BOULE KLUBB, GUB
1/32: Jan Lindqvist, Jan Lindvall, Britt Sjöstedt, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Lennart Ljungkvist, Inger Löfgren, Ove Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Marianne Nelson, Anne-Marie Nilsson, Lars Nilsson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/32: Rolf Claesson, Dorothy Johansson, Leif Johansson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Göran Högberg, Jerry Jegård, Arne Olofsson, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/32: Bernt Bankemo, Ebbe Pålsson, Birgitta Grevell, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Leif Carlsson, Sune Carlsson, Sören Lindh, FÖRENINGEN GÄSTABUDBOULARNA, GÄS
1/32: Eva Durell, Hans Olof Viberg, Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/32: Per Ekemark, John-Erik Eriksson, Kenneth Ljungberg, BOULEKLUBBEN LILLA LE, LLE
1/32: Leif Grewell, Per-Erik Holst, Jan Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Barbro Hansson, Gunnel Hansson, Tomas Wilson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/32: Bo Ekberg, Seppo Luoma, Lars-Åke Malmberg, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Björn Andersson, Per-Olle Andersson, Anders Neroth, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/32: Adalbert Kamerer, Stefan Landell, Gun Landell, FAGERSJÖ PS, FPS

Öppen Dubbel
1:a Joachim Andersson, Rickard Nilsson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Ali Abdi Aden, Martin Skärbäck, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Anders Larsson, Simon Åkesson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
3:a Stefan Holmström, Davy Johansson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/4: Leo Brood Björk, Jesper Skult, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/4: Kenneth Köhalmi, Andreas Strandberg, NOBEL PETANQUE, NOB
1/4: Patric Larsson, Johan Skagerlund, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/4: Sebastian Kallionpää, Fride Olsén, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
1/8: Mikael Gustafsson, Tom Hansen, CARL XIV JOHAN PETANQUE CLUB, CAR
1/8: Thomas Finné, Jimmie Olsen, HALMSTAD PETANK, HPK
1/8: Janne Liljegren, Ivar Liljegren, NOBEL PETANQUE, NOB
1/8: Dan Edman, Viktor von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Emil Nilsson, Jimmy Skog, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Lucas Rudin, Robert Ulfsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/8: Anders Csapó, Albin Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Conny Johansson, Mattias Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Sten Alstander, Janne Johansson, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Alexander Heikkinen, Eino Heikkinen, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Mikael Bartoft, Tomas Ruudh, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Lars Stenborg, Herman Thorell, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Håkan Hallberg, Ulf Wallman, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/16: Stefan Falk, Sebastian Patron, IFK GOTEBOULE, GOT
1/16: Linus Engman, Love Engman, BS NORDBOULEN, NOR
1/16: Pascal Patron, Mikael Trechera, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/16: Per Eriksson, Anders Jonsson, BOULERO SSK, BRO
1/16: Linus af Wåhlberg, Peter Carlén, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/16: Mikael Larsson, Fredrik J Svensson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Bo Persson, Patrik Wiik, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/16: Rolf Wahman, William Wahman, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Fredrik Dahl, Anders Ståhl, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Jimmy Bysell, Robin Johansson, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/16: Camillo Patron, Anders Setting, DON CAMILLO BOULE CLUB, DON
1/32: Magnus Bergström, Anders Örnstedt, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Stefan Johansson, Viktor Johansson, SVÄRDSJÖ IF BOULEKLUBB, SVÄ
1/32: Roger Andersson, Ingrid Wahlbin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Inger Olsén, Magnus Sandberg, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Fredrik Holmqvist, Simon Jakobsson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/32: Mikael Andersson, Pontus Tengström, BOULETT BK, BTT
1/32: Tobias Edman, William Silfverberg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Mourad Ahmed Allam, Andreas Tjäderkvist, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: Håkan Adolfsson, Göran Göransson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/32: Daniel Conte, Kjell Mattsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Hatfiz Haidari, Elliott Angselius, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
1/32: Stefan Giza, Henrik Hugosson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Bernt Andersson, Björn Meijer, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Roger Karlsson, Linus Magnusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Hugo Åkesson, Gabriella Berndtsson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
1/32: Björn Ahlström, Kenneth Olsson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/32: René Andersson, Pontus Björk, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Dennis Eriksson, Henrik Ågren, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/32: Conny Plantin, Thomas Wiede, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/32: Bengt Björkman, Björn Johansson, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/32: Jan Nyman, Patrik Pfeiffer, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/32: Alexander Norin, Andreas Petersson, LINDOME BOULE KLUBB, LID
1/32: Owe Karlsson, Kenneth Larsson, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Anders Benderix, Jonny Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Robin Eiselt, Daniel Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/32: Stewe Eklund, Leif Karlsson, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Thomas Stenborg, Jonas Mårtensson, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/32: Leif Jönsson, Anders Persson, MPK LA BOULE D OR, LBO

Dam Dubbel
1:a Linda Bengtsson, Jessica Johansson, COCCINELLE PETANQUE CLUB MALMÖ, CPC
2:a Ansaree Chaimoon, Tove Orrbeck, IFK GOTEBOULE, GOT
3:a Lotta Larsson, Tove Naess, BOO SPORT KLUBB, BOO
3:a Eva-Karin Ingelstedt, Anna Lagerkvist, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/4: Inger Björling, Somwang Häggbrink, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Else-Marie Hafström, Maggan Mikaelsson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/4: Eva Karlsson, Kicki Patron, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/4: Emma Bergström, Rebecka Bergström, TEMPÊTE CLUB DE PÉTANQUE, TED
1/8: Cissi Karlsson, Monica Kristiansson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Laila Andersson, Jenny Jönsson, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/8: Therese Broberg, Camilla Csapó Olsson, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/8: Monica Eriksson, Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Lena Hansen, Berit Åslin, SUNDSVALLS BOULEKLUBB, SUN
1/8: Erika Hedström, Moa Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB
1/8: Lisa Köhalmi, Birgitta Nordfors, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/8: Kerstin Hopman, Åsa Wirström, BOULERO SSK, BRO
1/16: Marie Ervid, Hannele Kangas, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Maria Bergström, Ann Hägglund, BODA BOULE FIGHTERS PETANQUE KLUBB, BBF
1/16: Anita Dahlerus, Susanne Lindblad, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Annelie Ehrenros, Carina Ellvin, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/16: Carin Andersson Hervieu, Annelie Westin, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/16: Lynn Ljungberg, Pia Wirentoft-Lindberg, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/16: Anki Jönsson, Britt Mari Kihlstedt, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Carina Hellqvist, Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/16: Anette Westerlund, Nina Falk Aronsen, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Anne Börjesson, Anja Lysén, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Noon Geffenblad, Emma Köhalmi, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Jennifer Andersson Persson, Signe Holgersson, BOULETT BK, BTT
1/16: Annie Plantin, Yvonne Plantin, SIBIRIEN CLUB PETANQUE, SCP
1/16: May-Britt Andersson, Åse Höiås-Fälth, SKARA PETANQUE CLUB, SKA
1/16: Susanne Adolfsson, Gunilla Nilsson, ÅSTORPS BJÖRNBOULARE, ÅST
1/16: Eva Carlsson, Anette Ramm-Ericson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Monica Andersson, Camilla Wester, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/32: Annika Karlsson, Angeliqa Söder, BOULE KLUBB STRAND HJO, BKS
1/32: Gun-Britt Jansson, Åsa Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/32: Eva Bolve, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Anett Martinsson, Åse Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Ewa Hahn Karp, Majlis Israelsson, BS NORDBOULEN, NOR
1/32: Tuula Hallikainen, Lisbeth Olsson, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Barbro Andersson, Yvonne Karlsson, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/32: Lina von Eggers Patron, Linnea von Eggers Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Marina Edman, Gun Heidenreich, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Frida Arvidsson, Carina Nilsson, HALMSTAD PETANK, HPK
1/32: Katarina Bjerkland, Annjeanette Strömberg, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL

V55 Dubbel
1:a Olle Larsson, Fredrik Pontén, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
2:a Yngve Evaldsson, Antonio Patron, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
3:a Thomas Callderyd, Åke Rydén, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
3:a Ulf Bolve, Johan Nilsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Göran Ekroth, Dag Hervieu, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/4: Leif Rundblad, Benny Åkesson, BOULERO SSK, BRO
1/4: Hasse Ekström, Kenneth Marell, BOULERO SSK, BRO
1/4: Torsten Lagerkvist, Kent Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Håkan Eriksson, Ingvar Häggbrink, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Lars Cato, Claus-Göran Sjöholm, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/8: Roland Bengtsson, Lennart Rasmusson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Mats Nilsson, Magnus Stibe, LE PETIT BOULE KLUBB, PET
1/8: Gert Olsson, Håkan Paaske, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/8: Björn Claesson, Bernhard Rubinsztajn, BOULESJEVIKERNA, BSJ
1/8: Lee Ekström, Sven Sandin, FAGERSJÖ PS, FPS
1/8: Jean-Francois Antier, Mats Jönsson, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/16: Ole Jansson, Lars Nordin, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Ronnie Andersson, Marianne Ohlsson, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/16: Hans Brandin, Håkan Nordenstein, FAGERSJÖ PS, FPS
1/16: Per Silverstav, Jan Åkesson, HAMMARBY IF BOULEFÖRENING, HBY
1/16: Lars Frykberg, Sten-Åke Henricson, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Ctefan Brochmann, Leif Nilsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/16: Lars Falk, Benny Olsson, NOBEL PETANQUE, NOB
1/16: Hannu Kolehmainen, Jörgen Strende, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX
1/16: Sten-Eric Lindquist, Siv Vedung, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/16: Leif Bergvall, Kurt Lindström, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Thomas L Johansson, Leif Svensson, RONNEBY BOULE CLUB, RON
1/16: Bo Ahlbin, Kjell Andersson, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL
1/16: Lennart Claesson, Jim Petersson, HÄLLESÅKER BOULEKLUBB, HÄL
1/16: Patrick Birgersson, Roger Jonsson, MARIA BOULEKLUBB, MAR
1/16: Jonas Rudolfsson, Hamid Zangeneh, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/16: Jonny Patron, Håkan Berg, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Jan Hongell, Kent Jakobsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/32: Hans Lindroth, Sirkka Petersen, KRONÄNGS IF, KIF
1/32: Kenneth Bengtsson, Lars Öhman, HÖGANÄS BOULE KLUBB, HBK
1/32: Bill Jakobsson, Sven Jönhede, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/32: Dennis Videll, Marie Videll, BOULE VON PLATEN, BVP
1/32: Per-Olof Larsson, Anders Månsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Sten-Åke Bergström, Karl-Gustav Lindblom, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Kerstin Jonsson, Anders Sundqvist, MALMKÖPINGS IF BOULE, MAL

V65 Dubbel
1:a Kenneth Johansson, Birgitta Olausson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
2:a Kalle Nielsen, Gösta Persson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
3:a Björn Andersson, Per-Olle Andersson, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
3:a Stig-Olof Andersson, Roger Björklund, TIBRO BOULESÄLLSKAP DÉJA` VU, TIB
1/4: Stefan Landell, Gun Landell, FAGERSJÖ PS, FPS
1/4: Seppo Luoma, Tuulikki Luoma, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/4: Hans Lindgren, Tom Mentzer, TROLLBÄCKENS BOULECLUB, TBC
1/4: Anita Utterström, Rune Utterström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/8: Carina Jansson, Kent Jansson, BLIDÖ IF, BIF
1/8: Klaus Gucia, Rehne Lillelund, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/8: Rune Johansson, Kennet Nelson, FÖRENINGEN LÄJETS BOULE, LÄJ
1/8: Gun Pettersson, Per-Erik Pettersson, GÖTASTRÖMS BOULEKLUBB, GÖT
1/8: Ola Stenbrink, Jan-Anders Westman, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/8: Ingrid Larsson, Conny Molin, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/8: Kenneth Ljungberg, John-Erik Eriksson, BOULEKLUBBEN LILLA LE, LLE
1/8: Olle Wiberg, Bertil Pettersson, UPSALA PETANQUE CLUB, UPS
1/16: Birgitta Blad, Sune Blad, LANDVETTERS BOULE CLUB, LAN
1/16: Bertil Tunje, Gerd Tunje, CLUB BOULE LA POMME DE PIN, POM
1/16: Jan Nilsson, Romano Percat, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/16: Rudolf Jarz, Claes Svensson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Eva Durell, Jan Viberg, KUNGSBACKA BOULEKLUBB, KUN
1/16: Harald Johansson, Åke Svensson, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/16: Kennert Andersson, Thomas Carlén, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/16: Björn Fränding, Kenneth Lindvall, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/16: Ann-Britt Carlsson, Leif Carlsson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/16: Östen Myrevik, Tore Pettersson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/16: Leopold Böttcher, Christiane Negrelli, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/16: Sven Karlsson, Rolf Lindqvist, SÖDERÅKRA BOULEKLUBB, SÅK
1/16: Ulla Gustavsson, Lars Pettersson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Benny Martinsson, Anders Nyström, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/16: Sven-Olof Carlsson, Aldo Zekic, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX
1/16: Elsa Johansson, Karl-Erik B Johansson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Inger Löfgren, Ove Löfgren, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/32: Kurt Persson, Rolf Claesson, CLUB BOULE BONBON SKÖVDE, BON
1/32: Leif Olin, Lena Olin, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Arne Johansson, Torkil Åsenhed, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/32: Göte Andersson, Kjell Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Marianne Blixt, Johan Nordlander, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/32: Lars-Rune Andersson, Monica Andersson, FÖRENINGEN FALU BOULE, FFB
1/32: Kjell Wallström, Märta Wallström, GAGNEFS BOULEKLUBB, GAG
1/32: Rolf Bonäs, Tommy Åberg, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/32: Flemming Hansen, Sonja Hansen, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/32: Björn Alvin, Lill Alvin, OXELÖSUNDS BOULE SÄLLSKAP, OBS
1/32: Lars Brovall, Leif Persson, FÖRENINGEN FALU BOULE, FFB
1/32: Barbro Blomqvist, Håkan Blomqvist, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Kenneth Hallberg, Jan-Erik Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/32: Milan Madera, Claes Olsén, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/32: Siw Agerlo, Jean-Noel Henry, KAJUTAN BOULE CLUB, KAJ
1/32: Inga-Lill Pettersson, Kurt Pettersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/32: Jan Petschler, Kerstin Petschler, IF BODENS PETANQUE , BOD
1/32: Kerstin Belfrage, Marianna Pruszynska, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
1/32: Björn Hansson, Tomas Wilson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/32: Oscar Bergman, Göran Olsson, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/32: Birgitta Olofsson, Gunnar Sandberg, 018 PETANQUE SÄLLSKAP, 018
1/32: Gunnar Rendefors, Margareta Rendefors, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/32: Bo Jakobsson, Maj-Britt Jakobsson, FLENS BOULE FÖRENING, FLE
1/32: Jan-Olof Holmström, Margareta Holmström, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/32: Hans-Göran Aspler, Lars-Göran Klasson, VÄRNAMO BOULEKLUBB, VÄR
1/32: Barbro Hansson, Gunnel Hansson, L H FJÄDERN BOULE CLUB, FJÄ
1/32: Maj-Britt Johansson, Rune Johansson, UTSIGTENS BOULE KLUBB, UTS
1/32: Carina Janson, Clas Janson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/32: Per-Erik Holst, Carsten Williams, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/32: Bosse Hedlund, Adalbert Kamerer, FAGERSJÖ PS, FPS
1/32: Britt-Inger Nilsson, Rolf Nilsson, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Ingvar Svensson, Olle Westberg, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB
1/64: Tage Axelsson, Stig Eklund, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Bernt-Åke Alm, Kent Ohlsson, GULLBRANNA BOULE KLUBB, GUB
1/64: Bertil Lindqvist, Yvonne Lindqvist, BORÅS BOULE CLUB, BBC
1/64: Rolf Olsson, Sture Öhman, DJURGÅRDENS IF BOULEFÖRENING, DIF
1/64: Håkan Sjöberg, Roland Svensson, SÄLL.MARIESTADSBOULEARNA, SMB
1/64: Carl-Axel Karlsson, Lars Ringdahl, BOO SPORT KLUBB, BOO
1/64: Anders Almquist, Olle Almquist, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Ann-Margreth Karlsson, Åke Nilsson, ROSENHOLMS BOULEFÖRENING, ROS
1/64: Sören Forss, Lars Gustafsson, SKELLEFTEÅ BOULEKRAFT IF, SKL
1/64: Reijo Hallikainen, Britt Sjöstedt, VALLEN PÉTANQUE CLUB, VPC
1/64: Bengt-Göran Ohlsson, Arne Trobäck, KULLTORPS BOULE KLUBB, KLL
1/64: Björn Lindell, Lars Öberg, FÖRENINGEN FALKEN PETANQUE, FFP
1/64: Lena Karlsson, Inger Nygren, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Hans Hydén, Ulf Lindner, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/64: Tommy Ljungkvist, Klas Nilsson, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/64: Jan Lennart Andersson, Bo Larsson, FÖR. MATAKI-BOULE KULLABYGDEN, MTK
1/64: Olle Nordström, Lennart Roth, FAGERSJÖ PS, FPS
1/64: Lennart Erixon, Elsie Johannesson, LULEÅ BOULE KLUBB, LUL
1/64: Anders Linnér, Erland Qvist, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/64: Lennart Bengtsson, Nils-Olof Nilsson, MPK LA BOULE D OR, LBO
1/64: Christer Swenson, Linnea Swenson, BOULE KLUBBEN KÄRNAN, KÄR
1/64: Anne-Marie Nilsson, Lars Nilsson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Ingegerd Sjöberg, Lars Sjöberg, ÅKESHOVS IF, ÅKE
1/64: Bengt Hedvall, Rolf Thurfors, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/64: Christer Gunnarsson, Lennart Johansson, VARBERGS BK KULKNAPPEN, VAR
1/64: Marion Andersson, Gert Wulff, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/64: Göran Högberg, Arne Olofsson, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG
1/64: Leif Grewell, Jan Nilsson, LILLENS VÄNNER, LVÄ
1/64: Kjell Andersson, Maj-Britt Peterson, BOULEKLUBBEN TULLBRON FALKENBERG, TUL
1/64: Gun Holst, Arne Bosma, BOULE SÄLLSKAPET SMEDKULAN, SME
1/64: Jan Ohlin, Anders Tapper, SÄLLSKAPET QUATRE BOULES, QUA
1/64: Lena Gustavson, Rolf Raumer, LA BOULE JOYEUSE, GPK, LBJ
1/64: Jan Hansson, Leif Olsson, HELSINGBORG PETANQUE, HLS
1/64: Kate Lind, Leif Lind, ÖRSUNDSBRO SPORTKLUBB, ÖSK
1/64: Carl Enström, Inger Oscarsson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX

Junior Mixed Trippel
1:a Frida Brage, Fride Olsén, Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Noel Franzén, Eliaz Nilsson, Emilia Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Elli von Eggers Patron, Elias Larsson, Hugo Åkesson, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Ida Wahlbin, Gabriella Berndtsson, Oliver Thorell, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Junior Mixed Dubbel

Yngre Junior Mixed
1:a Moa Ingelstedt, Oliver Thorell, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
2:a Noel Franzén, Emilia Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Adam Rudin, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Ida Wahlbin, Emil Brage, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Minior Mixed

Junior Singel
1:a Fride Olsén, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Lucas Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Lava Franck, GOTHENBURG BOULE BANGERS - EN BOULEKLUBB, GBB
3:a Sebastian Kallionpää, ARBOGA OPPBOGA BOULEKLUBB, AOB

Yngre Junior Singel
1:a Frida Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Vincent Weidmar, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
3:a Emil Brage, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
3:a Filip Larsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Emilia Nilsson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
1/4: Caspian Weidmar, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/4: Oliver Thorell, CLUB LA BOULE DE TRIX, TRX

Minior Singel

Junior Trippel

Yngre Junior Trippel
1:a Olle Eriksson, Filip Larsson, Adam Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Mose Gerdvall, Ida Wahlbin, Moa Ingelstedt, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
3:a Eliaz Nilsson, Emilia Nilsson, Linus Svensson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Emil Brage, Frida Brage, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR

Minior Trippel

Junior Dubbel

Yngre Junior Dubbel
1:a Frida Brage, Emmeli Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
2:a Emilia Nilsson, Linus Svensson, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Eliaz Nilsson, Noel Franzén, TYRINGE BOULEGETINGARNA, TBG
3:a Emil Brage, Adam Rudin, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR
1/4: Vincent Weidmar, Andi Gjomakaj, WEST WINDS IDROTTSKLUBB, WWI
1/4: Olle Eriksson, Filip Larsson, SÖRBYÄNGENS BOULEKLUBB, SÖR

Minior Dubbel